Голов трилър, срамни игри и доста екшън в 1/8 финалите на Лига Европа

Снимка: uefa.com

6354 0

Първият 1/8-финален кръг в Лига Европа достави на феновете доста емоции. Определено участниците не можеха да се похвалят с рекорден брой попадения, но драмата не липсваше. Манчестър Юнайтед победи у дома Бетис с 4:1, докато Арсенал не убеди и завърши 2:2 със Спортинг в Лисабон. Лоша игра показа и Ювентус, който взе минимален успех с 1:0 над Фрайбург, а Рома на Жозе Моуриньо победи комфортно Реал Сосиедад с 2:0 на "Олимпико".

Рома победи с 2:0 Реал Сосиедад пред препълнения "Стадио Олимпико" в първия 1/8-финален мач от Лига Европа между двата отбора. Резултата за домакините в 13-ата минута откри Ел Шарауи след пас от Тами Ейбрахам на празна врата. В 87-ата минута Мараш Кумбула оформи крайното 2:0 след изпълнение на корнер.

Арсенал завърши наравно при визитата си на Спортинг Лисабон. Двата тима завършиха при резултат 2:2. Резултата откри в 22-ата минута Уилям Салиба, който засече с глава центриране от корнер. Домакините съумяха да изравнят в 34-ата минута отново от корнер. Те дори осъществиха пълен обрат веднага след почивката, а Паулиньо бе голмайстор. Автогол на Хидемаса Морита оформи крайното 2:2 и всичко остана да се реши седмица по-късно.

Манчестър Юнайтед потрепери в началото, но съумя да се стегне и победи с 4:1 Бетис у дома. Възпитаниците на Ерик тен Хаг изиграха много стойностен двубой, а като голмайстори се отличиха Маркъс Рашфорд (6'), Айозе Перез изравни за гостите в 32-ата минута. Антъни вкара прекрасно попадение в 52-ата, а 6 минути по-късно Бруно Фернандеш увеличи преднината на своя отбор. Крайното 4:1 оформи Ваут Вегхорст 8 минути преди края.

Ювентус не показа нищо убедително срещу наглед по-непретенциозния Фрайбург. "Бианконерите" все пак грабнаха победата с 1:0 в Италия, а единственото попадение бе дело на Анхел Ди Мария в 53-ата минута.

Всички резултати от 1/8 финалите на Лига Европа, които проследихме в Sportlive.bg:

19:45 ч.

Байер Леверкузен 2:0 Ференцварош

1:0 Керем Демирбай (9'), 2:0 Едмонд Тапсоба (86')

Рома 2:0 Реал Сосиедад (проследете линкка)

1:0 Стефан Ел Шарауи (13'), 2:0 Мараш Кумбула (87')

Спортинг Лисабон 2:2 Арсенал (проследете линка)

0:1 Уилям Салиба (22'), 1:1 Гончало Инацио (34'), 2:1 Паулиньо (55'), 2:2 Хидемаса Морита (автогол 62')

Унион Берлин 3:3 Роял Юнион

0:1 Виктор Бонифас (28'), 1:1 Йосип Юранович (42'), 1:2 Йорбе Вертесен (58'), 2:2 Робин Кнохе (69'), 2:3 Виктор Бонифас (72'), 3:3 Свен Мишел (89')

22:00 ч.

Манчестър Юнайтед 4:1 Бетис (проследете линка)

1:0 Маркъс Рашфорд (6'), 1:1 Айосе Перес (32'), 2:1 Антъни (52'), 3:1 Бруно Фернандеш (58'), 4:1 Ваут Вегхорст (82')

Севиля 2:0 Фенербахче

1:0 Джоан Джордан (56'), 2:0 Ерик Ламела (85')

Шахтьор Донецк 1:1 Фейенорд

1:0 Ярослав Раситцки (79'), 1:1 Изикел Балуде (88')

Ювентус 1:0 Фрайбург (проследете линка)

1:0 Анхел Ди Мария (53')