Всички говорят за хеттрика на Салах, но друг играч на Ливърпул блесна с друго уникално постижение

2026 0

Суперзвездата на Ливърпул Мохамед Салах отбеляза най-бързия хеттрик в историята на Шампионска лига, а това му постижение веднага се превърна във водещ акцент в световния футбол. Египтянинът вкара три гола в рамките на малко повече от шест минути при победата на Ливърпул с 1:7 над Глазгоу Рейнджърс.

Салах се появи като резерва през втората част, но за трите попадения египтянинът до голяма степен трябва да благодари на своя съотборник в нападение Диого Жота. Португалецът асистира на Салах и за трите му попадения, но това сякаш остана на заден план заради хеттрика на египтянина.

Хеттрикът от асистенции на Жота е също толкова впечатляващо постижение, тъй като в последните 10 години никой не е успявал да го направи. За последно през март 2012-а Франк Рибери успя да асистира и за трите гола на Марио Гомес за Байерн Мюнхен във вратата на Базел.

Интересното е, че от началото на новия сезон половината от головете на Ливърпул са вкарани в... само два мача!