Куп голове, грандиозна изненада и блестящ Левандовски откриха групите на Шампионска лига (РЕЗУЛТАТИ)

4290 0

Първият по сила европейски клубен турнир Шампионска лига за пореден път не разочарова. Откриващите срещи в групи "A", "B", "C" и "D" предложиха много емоции и още повече голове. Наполи направи кошмарен старта на новата кампания в ШЛ за Ливърпул, Левандовски започна да показва безграничната си класа за Барселона, а Байерн взе своето в Милано.

Барселона записа една от най-гръмките победи на старта на Шампионска лига през настоящата кампания, след като разби Виктория Пилзен с 5:1 пред пълния „Камп Ноу“. В герои за каталунците се превърнаха Роберт Левандовски с хеттрик, Франк Кеси и Феран Торес, като и тримата дебютират за тима в Шампионска лига. Почетното попадение за гостите отбеляза Ян Сикора в края на първата част.

Байерн Мюнхен победи като гост с 2:0 Интер в едно от дербитата на първия кръг в груповата фаза на Шампионска лига. Баварците не оставиха особени шансове на "нерадзурите", създавайки изключително голям брой положения пред тяхната врата, но оползотворявайки едва 2 от тях. Резултата за тима, воден от Юлиан Нагелсман, откри Лерой Сане в 25-ата минута. Крайното 2:0 оформи капитанът на домакините Д'Амброзио, който си вкара автогол.

Наполи поднесе сензацията, побеждавайки Ливърпул с 4:1 в първа среща от Група А на Шампионската лига. Възпитаниците на Лучано Спалети доминираха през по-голямата част от мача и съвсем заслужено спечелиха сблъсъка на стадион „Диего Армандо Марадона“ в Неапол. Дори успехът им можеше да бъде още по-изразителен, след като домакините профукаха дузпа и още куп положения.

Още в 5-ата минута Пьотр Желински откри резултата от дузпа. В 31-ата минута Андре-Франк Замбо Ангиса удвои преднината на домакините, а синът на Диего Симеоне – Джовани, в 44-ата направи резултата класически още с първото си докосване до топката при дебюта си в Шампионската лига. След почивката (47') Пьотр Желински вкара второто си попадение в мача за 4:0. Само 120 секунди по-късно Луис Диас фиксира крайното 4:1.

Резултати от мачовете в Шампионска лига:

От 19.45 часа:

Аякс 4:0 Рейнджърс

Голмайстори: 1:0 Едсон Алварес (17'), 2:0 Стивън Бергуис (32'), 3:0 Мохамед Кудус (33'), 4:0 Стивън Бергвайн (80')

Айнтрахт Франкфурт 0:3 Спортинг Лисабон

Голмайстори: 0:1 Маркус Едуардс (65'), 0:2 Тринкао (67') 0:3 Нуно Мендеш (82')