Разгром! Мощен Наполи нокаутира жалък Ливърпул на старта на Шампионската лига

4156 0

Наполи нокаутира Ливърпул с 4:1 в първа среща от Група А на Шампионската лига. Възпитаниците на Лучано Спалети доминираха през по-голямата част от мача и съвсем заслужено спечелиха сблъсъка на стадион „Диего Армандо Марадона“ в Неапол. Дори успехът им можеше да бъде още по-изразителен, защото домакините профукаха дузпа и още куп изгодни положения.

„Партенопеите“ си оплетоха кошницата още през първото полувреме, когато гостите сякаш изпаднаха в нокдаун и инкасираха 3 гола. Още в 5-ата минута Пьотр Желински откри резултата от дузпа, а 13 минути по-късно Виктор Осимен профука дузпа, след като Алисон отрази удара му от бялата точка. Логичното все пак се случи в 31-ата минута, когато Андре-Франк Замбо Ангиса удвои преднината на домакините. Синът на Диего Симеоне – Джовани в 44-ата минута направи резултата класически още с първото си докосване до топката при дебюта си в Шампионската лига.

След почивката Пьотр Желински вкара второто си попадение в мача за 4:0 в 47-ата минута. Само 120 секунди по-късно Луис Диас фиксира крайното 4:1.

Наполи подложи гостите на страхотен натиск веднага след първия съдийски сигнал. Още в 45-ата секунда Виктор Осимен се озова на добра позиция в пеналто, но нигериецът нацели страничната греда с удар от малък ъгъл.

ГОЛ! В 4-ата минута Желински получи на границата на наказателното поле. Полякът шутира , а топката се удари в ръката на Джеймс Милнър и съдията Карлос дел Серо отсъди дузпа. Зад топката застана Желински, който литна Алисон в обратния ъгъл – 1:0.

Ливърпул тръгна по-смело напред. В следващите минути обаче Мерет не бе подложен на голямо напрежение.

В 15-ата минута Виктор Осимен нахлу в пеналта и след съприкосновение с Върджил ван Дайк се строполи в пеналта и остана да лежи. ВАР се намеси, след което и съдията Карлос дел Серо Гранде отиде да прегледа ситуацията на монитора. Реферът даде втора дузпа за „партенопеите“.

Така в 18-ата минута с нейното изпълнение се нагърби потърпевшият. Осимен стреля от бялата точка, но Алисон отрази. При добавката Джовани ди Лоренцо не уцели вратата.

В 22-ата минута Трент Александър-Арнолд стреля от пряк свободен удар, но кълбото профуча на сантиметри над вратата.

В 27-ата минута Осимен подаде към Кварацхелия на празна врата. Ван Дайк спаси Ливърпул изчиствайки удара на грузинеца току пред голлинията.

Само 3 минути по-късно Мохамед Салах получи топката на границата на наказателното поле. Египтянинът шутира, но слабо и в ръцете на Мерет.

ГОЛ! В 31-ата минута  Наполи удвои преднината си. Андре-Франк Замбо Ангиса открадна топката от Джо Гомес, след което направи двойно подаване с Кварацхелия и с препарира Алисон с удар по тревата - 2:0.

В 34-ата минута Харви Елиът отблизо не успя да засече топката в мрежата от 5 метра.

Пет минути преди почивката се наложи  Виктор Осимен да напусне терена принудително. На Негово място се появи Джовани Симеоне.

ГОЛ! Именно синът на Диего Симеоне направи резултата класически в 44-ата минута. Джовани вкара с първото си докосване в мача при дебюта си в Шампионската лига. Той прати топката в мрежата след асистенция на Кварацхелия – 3:0.

Така почивката дойде при този резултат. А Ливърпул бе тотално надигран през първата част на двубоя.

На почивката Юрген Клоп направи смяна – Жоел Матип влезе на мястото на ужасяващо слабия Джо Гомес.

ГОЛ! Това обаче не попречи на Наполи да забие още едно попадение. Желински направи кошмара за гостите пълен, вкарвайки за 4:0 в 47-ата минута. Полякът достигна до отбитата от Алисон топка и го матира.

ГОЛ! Само 120 секунди по-късно Ливърпул върна един гол. Луис Диас от границата на пеналта изненада Мерет – 4:1.

Постепенно домакините понамалиха оборотите. Всяка тяхна контраатака обаче вещаеше сериозни главоболия пред вратата на Алисон.

Луис Диас едва не вкара втори гол в 62-ата минута. Колумбиецът стреля с глава, но Мерет прояви страхотен рефлекс.

Малко след това Клоп направи тройна смята, като не терена се появиха Дарвин Нунес, Тиаго Алкантара и Диого Жота.

До края не паднаха нови голове, след като крайният победител бе изяснен рано-рано в мача.

Стартови състави:

Наполи: Алекс Мерет, Джовани Ди Лоренцо (к), Мин-Джей Ким, Амир Рамани, Матиас Оливера, Станислав Лоботка, Андре-Франк Замбо Ангиса, Матео Политано, Пьотр Желински, Хвича Кварацхелия, Виктор Осимен

Ливърпул: Алисон, Трент-Александър Арнолд, Джо Гомес, Върджил ван Дайк, Анди Робъртсън, Джеймс Милнър (к), Фабиньо, Харви Елиът, Мохамед Салах, Роберто Фирмино, Луис Диас

Наполи обърна с 2:1 Лацио в последната си среща от Серия А. Хората на Лучано Спалети са на второто място в класирането на шампионата на Италия с актив от 11 точки. „Партенопеите“ все още не познават вкуса на поражението в официален мач.

Ливърпул започна изключително колебливо сезона във Висшата лига на Англия. В последния кръг мърсисайдци не успяха да сломят съпротивата на градския си съперник Евертън, завършвайки 0:0 на стадиона на „карамелите“. Тимът на Юрген Клоп е на 7-ото място в първенството с актив от 9 точки.

Преди 3 години двата отбора отново играха заедно в една група в Шампионската лига. Тогава Наполи не загуби нито един от двата мача. Неаполитанци победиха с 2:0 като домакини и измъкнаха 1:1 на „Анфийлд“.

Тази вечер и едните, и другите ще искат да стартират с победа в турнира. Предстои да видим ще успее ли някой да спечели трите точки от сблъсъка на стадион „Диего Армандо Марадона.