Кошмарно завръщане за Рейнджърс в Шампионската лига! Аякс унизи шотландците

2189 0

Аякс разби с 4:0 Рейнджърс в първи мач от Група А на Шампионската лига. Така шотландският гранд преживя истински кошмар при завръщането си в груповата фаза най-комерсиалния клубен футболен турнир в Европа след 12-годишно отсъствие.

Нидерландците се забавляваха на стадион „Йохан Кройф Арена“ и не оставиха никакви шансове на миналогодишния финалист в Лига Европа, който се размина с още по-тежко поражение. Кошницата на гостите напълниха Едсон Алварес (17), Стивън Бергхаус (32), Мохамед Кудус (33) и Стивън Бергвайн (80). Така грандът от Амстердам оглави класирането в групата преди мача между Наполи и Ливърпул.

Домакините осъществиха мощен натиск още след първия съдийски сигнал и буквално си оплетоха кошницата в рамките на 16 минути през първото полувреме. Едсон Алварес с глава в 17-ата минута даде началото на головата фиеста. В 32-ата минута Кудус подаде към Бергхаус, който стреля към вратата и след рикошет топката влетя в мрежата – 2:0.

Само 60 секунди по-късно самият Кудус заби феноменален гол. Той осъществи страхотен пробив отляво и мощен удар препарира Маклафлин – 3:0. До почивката домакините направиха още няколко пропуска.

След антракта двубоят продължи в същото русло. В 71-ата минута обаче Рейджърс вкара гол чрез Борна Баришич. Попадението му обаче бе отменено заради засада на Райън Кент.

Стивън Бергвайн фиксира крайния резултат в 80-ата минута. Той се възползва от грешка на резервата Райън Джак, след което нидерландецът финтира вратаря и прати топката в мрежата – 4:0.