Големи сензации, обрати и много шоу в групите на Шампионска лига (ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ)

6393 0

Вторник вечер Шампионска лига донесе солидна доза емоции на футболните фенове. Първият по сила европейски клубен турнир не разочарова - имаше обрати, големи изненади и много красиви моменти.

Безспорно, най-голямо любопитство будеше дербито между Реал Мадрид и Наполи. В голов трилър на "Стадио Диего Армандо Барадона" испанският колос грабна победата след драма и 3:2. В 19-ата минута Лео Йостигард откри резултата за домакините. Винисиус Жуниор изравни в 27-ата, а в 34-ата минута Джуд Белингам сътвори пълен обрат. Пйотр Желински възстанови паритета 9 минути след началото на второто полувреме, а крайното 2:3 оформи Алекс Мерет с автогол с 78-ата минута.

Изненада или не, Манчестър Юнайтед бе сломен насред "Олд Трафорд". Галатасарай се наложи над именития си съперник с 3:2 в истинско шоу на "Острова". Расмус Хойлунд се разписа пръв в 17-ата минута. 6 по-късно Уилфред Заха изравни. В 67-ата минута отново Хойлунд изведе домакините напред. След 4 минути обаче гостите отново се върнаха в срещата с гол на Керем Актюркоглу. Мауро Икарди донесе успеха на своя тим в 81-вата минута.

Не по-малка сензация поднесе Ланс срещу Арсенал. "Артилеристите" бяха надвити и победени с 1:2 от френския си съперник. Габриел Жезус откри в 14-ата минута. Само 9 по-късно обаче домакините изравниха чрез Адриен Томасон. Ели Уахи се разписа за 2:1 в 69-ата минута.

Всички резултати от вторник вечер в Шампионска лига:

Група А

22:00 Копенхаген - Байерн Мюнхен 1:2 (ОБЗОР)

56' Лукас Лерегер - 1:0, 67' Джамал Мусиала - 1:1, 83' Матюс Тел - 1:2

22:00 Манчестър Юнайтед - Галатасарай 2:3 (ОБЗОР)

17' Расмус Хойлунд - 0:1, 23' Уилфред Заха - 1:1, 67' Расмус Хойлунд - 2:1, 71' Карим Актюркоглу - 2:2, 81' Мауро Икарди - 2:3

Група В

22:00 Ланс - Арсенал 2:1 (ОБЗОР)

14' Габриел Жесус - 0:1, 25' Адриен Томасон - 1:1, 69' Ели Уахи - 2:1

22:00 ПСВ - Севиля 2:2 (ОБЗОР)

68' Неманя Гудежи - 0:1, 86' Люк де Йонг - 1:1, 87' Юсеф Ен-Несири - 1:2, 90' +6 Джордан Тийз - 2:2

Група С

19:45 Унион - Брага 2:3 (ОБЗОР)

4' Робин Госенс 1:0 - отменен от ВАР*, 30' Шералдо Бекер 1:0 - първи гол за клуба в турнира, 37' Шералдо Бекер - 2:0, 41' Сику Ниакате - 2:1, 51' Брума - 2:2, 90' +4 Кастро - 2:3

22:00 Наполи - Реал Мадрид 2:3 (ОБЗОР)

19' Лео Йостигард - 1:0, 27' Винисиус Жуниор - 1:1, 34' Джуд Белингам - 1:2, 54' Пьотр Желински - 2:2 (д.), 78' Алекс Мерет - 2:3 (автогол)

Група D

19:45 Залцбург - Реал Сосиедад 0:2 (ОБЗОР)

7' Микел Оярсабал - 0:1, 27' Брийс Мендес - 0:2

22:00 Интер - Бенфика 1:0

62' Маркъс Тюрам - 1:0