Испанци сложиха край на черна серия в Шампионската лига, инфарктен обрат в Берлин (ВИДЕО+СНИМКИ)

1417 0

Реал Сосиедад тресна с 2:0 като гост австрийския хегемон РБ Залцбург в среща от втория кръг в Група „D“ на Шампионската лига. Тимът от Сан Себастиан сложи край и на черната си серия в турнира на богатите, след като нямаше победа в 13 поредни двубоя в надпреварата.

Последният успех на испанския клуб бе постигнат през 2003 година, т.е преди 20 години. Спечелените 3 точки изведоха тима и на първото място в групата. Реал Сосиедад е с актив от 4 точки. РБ залцбург остава с 3 пункта на втората позиция. Късният мач ще противопостави Интер и Бенфика.

Гостите си осигуриха успеха в Австрия още до 27-ата минута, когато си оплетоха кошницата след попадения на Микел Оярсабал и Брайс Мендес.

Още в 7-ата минута испанците откриха резултата. Брайс Мендес намери перфектно Микел Оярсабал, който матира Шлагер – 0:1. Гостите предрешиха крайния изход 20 минути по-късно. Тогава австрийците сгрешиха, а Брайс Мендес напредна мощно и удвои – 0:2.

Малко след почивката реферът Бартош Франковски от Полша отсъди дузпа за Залцбург. След преразглеждане от ВАР обаче я отмени.

До края „австрийските бикове“ не успяха да притиснат по-сериозно баските, които си тръгнаха с трите точки от Залцбург.

В другата ранна среща се стигна до драматичен обрат в последните секунди на добавеното време, след като Унион Берлин профука преднина от два гола и загуби с 2:3 от гостуващия Брага. Срещата от Група „С“ се проведе на стадиона на Херта – „Олимпиащадион“ в Берлин.

Германският дебютант в Шампионската лига поведе с 2:0. Шералдо Бекер заби два гола. Нидерландският нападател от суринамски произход първо откри резултата в 30-ата минута, промушвайки топката между краката вратаря Матеуш, а след това удвои преднината на домакините в 37-ата минута. Иначе още в 4-ата минута ВАР отмени друг гол за Унион дело на Робин Госенс заради засада.

Video edited on Kapwing

В 41-ата минута Сику Ниакате върна португалците в мача, реализирайки след добавка на спасен удар на Рикардо Орта. Почивката дойде при този резултат.

След антракта гостите излязоха по-надъхани. Не след дълго те изравниха. Рикардо Орта намери перфектно Брума, който с мощен шут разстреля Фредерик Ронов за 2:2 в 51-ата минута.

Драмата настъпи в добавеното време на мача. Алекс Крал не успя да донесе трите точки за Унион в третата минута на добавеното време. Вместо това около 60 секунди по-късно Андре Кащро осъществи шокиращия пълен обрат – 2:3.

Така германците изпуснаха по най-болезнения начин да запишат дебютната си победа в турнира или поне точка. Унион остава последен в групата след двете си загуби. Брага е с 3 точки.