Решителен ден: Ще плаче ли Германия, ще остане ли лидер Испания в Група "E" на Световното първенство по футбол?

Снимка: Getty Images / колаж: SportLive

3462 0

В първия ден от месец декември ще станем свидетели на развръзката в Група "Е" на Световното първенство по футбол. На теория всеки един от четирите отбора има шанс да продължи напред към 1/8-финалите, като в най-изгодна позиция е Испания, а в най-неизгодна, изненадващо или не - Германия!

Кои са мачовете?

21:00 ч. Япония - Испания

21:00 ч. Коста Рика - Германия

Как изглежда класирането?

1. Испания - 4 точки (голова разлика 8:1)

2. Япония - 3 т. (2:2)

3. Коста Рика - 3 т. (1:7)

4. Германия - 1 т. (2:3)

*Припомняме, че головата разлика е първият показател, който се гледа при определяне на крайното класиране!

Преди Япония - Испания

"Самураите" са напълно непредвидими до момента - на 23 ноември те шокираха Бундестима, а и целия свят, осъществявайки пълен обрат от 0:1 до 2:1 след почивката. На 27-и обаче загубиха от костариканците, макар че създадоха 3.5 пъти повече положения от тях и допуснаха само един точен удар във вратата си, който се оказа фатален.

"Ла Фурия" тръгна гръмко на Мондиал 2022, нанизвайки 7 безответни гола на Коста Рика. След това бяха напът да победят и немците в един равностоен откъм положения сблъсък, но гол на резервата Фюлкруг в 83-ата минута подели точките.

Новини от двата лагера:

- Участието на Такехиро Томиясу и Хироки Сакай в мача е под въпрос заради разтежения;

- Ватару Ендо е пропуснал последните тренировки заради проблем в коляното;

- Капитанът Мая Йошида ще запише своя мач №125 с националната фланелка;

- Гави не тренира пълноценно заради лека контузия и е под въпрос за мача;

- Серхио Бускетс е на 1 жълт картон от наказание и може би ще бъде резерва;

- Мястото на Бускетс вероятно ще бъде заето от Родри.

Потенциални стартови 11:

Япония: Шуичи Гонда, Мики Ямане, Ко Итакура, Мая Йошида, Юто Нагатомо, Ао Танака, Хидемаса Морита, Рицу Доан, Дайчи Камада, Такефуса Кубо, Дайзен Маеда

Испания: Унай Симон, Дани Карвахал, Пау Торес, Аймерик Лапорт, Жорди Алба, Коке, Родри, Педри, Феран Торес, Алваро Мората, Дани Олмо

Преди Коста Рика - Германия

Тимът на Луис Суарес претърпя унизителна загуба (0:7) в първия кръг от Испания, но след това веднага показа, че не бива да бъде отписван и съкруши Япония с 1:0. Този на Ханзи Флик направи същата стартова грешка като Аржентина и загуби от "самураите", макар че създаде 25 голови положения за 90+ минути. Последва равенство с испанците, което остави Германия в играта...