Испания показа на Германия и Аржентина как се прави и разби Коста Рика (ГАЛЕРИЯ)

10212 0

Испания показа една от най-добрите игри до момента на Световното първенство в Катар. "Червената фурия" не остави никакви шансове на Коста Рика, постигайки разгромна победа със 7:0 в първия си мач на Мондиала.

Резултата в 11-ата минута откри Дани Олмо по страхотен начин. В 21-ата Марко Асенсио засече добро подаване от Жорди Алба и удвои резултата, а 10 минути по-късно Феран Торес го направи класически от дузпа. Отново Торес реализира в 54-ата минута, а 5:0 направи Гави с прекрасен шут от воле в 74-ата минута. 6-ото попадение беше дело на Карлос Солер (90'), а крайното 7:0 оформи Алваро Мората в 3-ата минута от добавеното време.

ИСПАНИЯ РАЗБИ КОСТА РИКА В РЕКОРДНАТА СИ ПОБЕДА НА МОНДИАЛ (ГАЛЕРИЯ)

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ:

Още в 5-ата минута Испания можеше да излезе напред в резултата. Педри достави страхотна "балонна" топка към Дани Олмо, който от втора позиция засече, но не успя да нацели вратата.

4 минути по-късно (9') отново страхотна изява на Педри остави на стрелкова позиция Марко Асенсио, чийто удар профуча на сантиметри от десния страничен стълб.

ГОООЛ! Логичното се случи в 11-ата минута. Този път другият млад суперталант на Барселона - Гави, намери по страхотен начин Олмо зад гърба на защитниците. Нападателят овладя прекрасно, прехвърляйки топката зад гърба си, след което откри резултата.

Вижте видео от попадението на Олмо

ГОООЛ! Асенсио се поправи за пропуска си от по-рано. В 22-ата минута той получи много добър пас отляво от Жорди Алба, който отигра по още по-добър начин в наказателното поле, насочвайки топката в противоположния ъгъл, за да удвои предината на своя отбор.

ГОООЛ! Испания показа, че няма намерение да спре да показва надмощието си. В 31-ата минута Феран Торес получи шанс да изпълни дузпа. Младият нападател на Барселона надхитри бившия страж на Реал Мадрид Кейлор Навас и направи резултата класически.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ:

ГОООЛ! Началото на второто полувреме по нищо не се различи от видяното през първото. Фантастичният футбол на Испания продължи, а в 55-ата минута Торес направи резултата 4:0. Нападателят на каталунците задържа топката в наказателното поле на Коста Рика, макар да имаше 3-а противникови играчи на гърба си. Той се завъртя и отправи шут, с който Навас не съумя да се справи.

ГОООЛ! Тоталната доминация на "червената фурия" не приключи с четвъртия гол. Младата надежда на Барса Гави засече от сериозна дистанция от воле центриране на Мората и изпрати коженото кълбо по страхотен начин в долния десен ъгъл, правейки резултата 5:0.

ГОООЛ! Поредният голмайстор за "фурията" носи името Карлос Солер. Той имаше сравнително лесната задача след отбита от Навас топка да намери мрежата при опразнената пред себе си врата в 90-ата минута.

ГОООЛ! Испанците продължиха головата си фиеста за съжаление на Навас и компания. 7-ият голмайстор в състава на Луис Енрике стана влезлият като резерва Алваро Мората в 3-ата минута от добавеното време.

Испания изигра един от най-добрите мачове на Мондиала до момента. "Фурията" притежаваха топката през изумителните 83% от времето, а 13-е им изстрели не срещнаха никаква съпротива при нито един такъв за опонента.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Испания: Унай Симон, Сесар Аспиликуета, Родри, Емерик Лапорт, Жорди Алба, Гави, Серхио Бускетс (к), Педри, Феран Торес, Марко Асенсио, Дани Олмо

Коста Рика: Кейлор Навас (к), Карлос Мартинес, Кейшер Фулер, Оскар Дуарте, Франсиско Калво, Браян Овиедо, Жоел Кембъл, Селсо Борхес, Йелцин Техеда, Йевисон Бенете, Антони Контрерас

ПРЕДИ СРЕЩАТА ИСПАНИЯ - КОСТА РИКА

Подмладеният състав на Испания стартира на Мондиал 2022 с една цел - да стигне до големия финал на турнира. "Ла Фурия" спечели надпреварата преди 12 години, но сега тимът е преобразен и разчита на изцяло нов облик. Още в първия си мач обаче тимът среща много стабилен отбор в лицето на Коста Рика, където личи името на Кейлор Навас.

Испания стигна до полуфиналите на Евро 2020, където отпадна от бъдещия шампион Италия след дузпи. Сега Луис Енрике ще иска да продължи солидното представяне на отбора и на Мондиал 2022, но групата не изглежда никак лесна с присъствието и на Германия и Япония. Какви са коефициентите за мача Испания - Коста Рика, четете в линка!