Коста Рика остави най-интересното за края и матира Япония с щастливо попадение (ВИДЕО+ГАЛЕРИЯ)

11445 0

Коста Рика успя да победи Япония с 1:0 в мач от група "E" от ден №8 на Световното първенство първенство по футбол в Катар. Двата тима оставиха най-интересното за края, а "Лос тикос" матира "самураите" с гол в 81-ата минута.

Първото полувреме премина доста скучно. Двата отбора отказаха да поемат рискове и се оттеглиха на почивката при закономерния резултат 0:0.

През втората част положенията продължиха да липсват, като изключим няколко удара от свободни удари. В крайна сметка, резултатът бе открит в 81' благодарение на защитника Кейшър Фулър, който с прецизен и щастлив удар оформи крайното 1:0.

Следващата среща за Коста Рика ще бъде срещу Германия, а Япония ще мери сили с Испания в група "E".

КОСТА РИКА СТИГНА ДО ЩАСТЛИВА, НО СЛАДКА ПОБЕДА СРЕЩУ ЯПОНИЯ (ГАЛЕРИЯ)

Срещата започна добре за японците. Още в първите секунди "самураите" се втурнаха напред и получиха правото да изпълнят корнер, който обаче не доведе до сериозна опасност пред Кейлор Навас. Около десетата минута Коста Рика започна да разиграва добре топката, без да дава шансове на азиатците, но така и не стигаше до нещо по-сериозно пред тяхната врата.

Може да се каже, че Коста Рика стои доста по-добре на терена в сравнение с последния мач срещу Испания. Футболистите на Суарес разиграват със самочувствие, но така и не успяват да пробият през добре подредената защита на "самураите". Японците, от своя страна, изглежда, че дебнат момента си на контраатака, разчитайки на бързите си футболисти напред.

В 35-ата минута станахме свидетели на нещо по-сериозно пред една от двете врати. Коста Рика успя да стигне до наказателното поле на Япония, но нападението завърши с неточен удар на Кендал Уостън. До почивката не се случи нищо интересно и двата тима се насочиха към съблекалните при резултат 0:0.

Втората част започна отлично за Япония. Хидемаса Морита нанесе удар от разстояние към вратата на Кейлор Навас, но той успя да я запази чиста с чудесно спасяване. В 56' Джоел Кембъл опита да вкара от пряк свободен удар, но пропиля възможността, пращайки топката високо над гредата на Гонда.

7 минути по-късно Япония също получи правото да изпълни свободен удар от дъгата на наказателното поле на Навас. Зад кълбото застана Юки Сома, но прати топката твърде високо. В 72-ата минута "самураите" отново получиха добра възможност да изпълнят свободен удар от близка дистанция, но този път Сома стреля право в стената.

Резултатът бе открит в 81-ата минута. Япония допусна сериозна грешка в защита, топката стигна до бранителя на Коста Рика - Кейшър Фулър, който с прецизен удар вкара за 1:0.

Video edited on Kapwing

В 88-ата минута бе пуснат силен пас по земя за Дайчи Камада в наказателното поле. Японецът, без да се поколебае, стреля, но капитанът на "Лос тикос" - Навас, спаси своя тим.

Стартови състави:

ЯПОНИЯ: 12. Шуичи Гонда, 2. Мики Ямане, 4. Ко Итакура, 22. Мая Йошида, 5. Юто Нагатомо, 6. Ватару Ендо, 13. Хидемаса Морита, 24. Юки Сома, 15. Даичи Камада, 8. Ритцу Доан, 21. Аясе Уеда

КОСТА РИКА: 1. Кейлор Навас, 19. Кендал Уостън, 6. Оскар Дуарте, 15. Франсиско Калво, 8. Браян Овиедо, 13. Жерсон Торес, 17. Елцин Тахеда, 5. Селсо Борджес, 4. Кейшър Фулър, 12. Джоел Кембъл, 7 Антъни Контрерас

Япония съумя да шокира цялата футболна общност, побеждавайки Германия в първия кръг от груповата фаза на Мондиала. "Самураите" стигнаха до този успех неслучайно, а мнозина дори вярват, че победата с 2:1 е била напълно заслужена.

Коста Рика пък разочарова много, губейки с 0:7 от един от основните фаворити - Испания. Момчетата на Луис Фернандо Суарес изглеждаха безпомощни и безидейни на терена. "Лос Тикос" ще се надяват да "измият" срама с евентуална победа срещу "самураите".

Очакванията са, че Луис Суарес ще излезе с най-добрата възможна стартова единайсеторка, докато неговия колега - Хаджиме Мориясу, има проблеми в лагера си. Такехиро Томиясу от Арсенал е с проблем в бедрото, а Хироко Сакай е с мускулна травма - и двамата са под въпрос за днешната среща.

Главен арбитър на срещата ще бъде английският рефер Майкъл Оливър.