3 мача от Първа лига на 12 февруари: Берое - ЦСКА е "черешката", Локомотив Пловдив също играе

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

2954 0

Нови 3 мача от 19-ия кръг на Първа лига ще се изиграят в днешния 12 февруари - неделната програма започва със Септември София - Арда Кърджали, след тях е най-интересният сблъсък между Берое и ЦСКА, а за финал ще гледаме Локомотив Пловдив - Ботев Враца!

Септември София - Арда Кърджали (12:00 ч.)

Домакините са на 12-то място във временното класиране с актив от 15 точки. Гостите заемат девета позиция с 26 пункта и при успех днес ще изместят Локо София (27) от осмата. Първият мач между Септември и Арда през сезон 2022/23 се състоя на 1 август (4 кръг) и тогава кърджалийци спечелиха на свой терен с 3:2.

Берое - ЦСКА (14:15 ч.)

Тимът на Саша Илич ще се опита да стартира успешно 2023 година и отново да се върне на първото място, на което в момента е Лудогорец - вчера "орлите" победиха Спартак Варна с 2:1 и събраха 46 точки, измествайки по този начин, поне временно, "армейците" (44) от върха. Съставът на Николай Киров пък е на 11-то място с 19 пункта и ако запише успех днес ще изпревари десетия Ботев Пловдив, който има 20. "Червените" спечелиха категорично двубоя срещу "зелените" на стадион "Българска армия" - 5:1 (31 юли, 4 кръг).

Локомотив Пловдив - Ботев Враца (16:45 ч.)

"Смърфовете" излизат в ролята на абсолютен фаворит срещу врачани - те са на четвърто място в Първа лига с 33 т., докато днешният им съперник е чак на 13-та позиция с 15 пункта. Първата им среща през настоящата кампания бе спечелена от "черно-белите", които се наложиха с минималното 1:0 във Враца на 30 юли. Тогава домакините бяха останали с човек по-малко още от 10-ата минута заради директен червен картон на Венцислав Христов.