Нова година - още от същото: Левски загуби от Черно море във Велико Търново (ВИДЕО)

Снимка: Rostislav Grancharov / LAP.bg

8458 0

Левски стартира 2023 година по същия начин, по който завърши 2022-ра - неубедително! Тимът на Станимир Стоилов загуби с 0:1 от Черно море в мач от 19-ия кръг на Първа лига, който се проведе на стадион "Ивайло" във Велико Търново!

"Сините" започнаха по-добре и до 30-ата минута нанесоха 5 точни удара, но всеки един от тях бе спасен от Иван Дюлгеров. В 35-ата падна и единственото попадение - Виктор Попов опита да центрира от дясното крило, а топката описа странна парабола и хвана неподготвен Николай Михайлов, който успя само да я отклони с пръсти. Кълбото рикошира в горната греда и Александър Василев го вкара с глава в опразнената врата, отбелязвайки първия си гол с екипа на "моряците" (ВИДЕО).

Този развой на събитията стъписа столичани и до края на мача те, не само, че не успяха да създадат нищо кой знае колко опасно, но и на два пъти ВАР отменяше голове на гостите, които можеха да направят победата им по-изразителна - първо заради игра с ръка, а след това заради засада.

В един момент феновете на Левски, които бяха препълнили централната трибуна на "Ивайло", започнаха да скандират "Пламен Андреев, Пламен Андреев", явно недоволни от изявите на Михайлов и от решението на Стоилов да го пусне титуляр (ВИДЕО).

Така 26-кратните шампиони на България стартираха 2023 година със загуба и вече са в серия от 9 поредни мача без победа в Първа лига. В днешния ден за пореден път се видяха слабостите в играта им - липса на идеи и качествен завършващ удар, както и елементарни грешки в защита. Със спечелените три точки Черно море дори измести "сините" от Топ 6, събирайки актив от 32.

*В следващия кръг Левски, който вече е на седма позиция, гостува на Пирин Благоевград (19 февруари), а Черно море е домакин на Берое (18 февруари)!

Ето как се разви мачът Левски 0-1 Черно море:

Мачът във Велико Търново започна при слънчево време, а теренът на стадион "Ивайло" бе почистен добре от снега. Централната трибуна бе изпълнена почти до краен предел от "сини" запалянковци. В 3-ата минута Рикардиньо бе изведен в коридор зад отбраната на "моряците", но Иван Дюлгеров излезе навреме и предотврати опасността. Шест по-късно Мазир Сула отправи първия удар към една от двете врати, но той бе слаб и неточен.

В 13-ата минута Никола Попов вдигна заслужен жълт на картон на Алекс Фернандес за нарушение срещу Ивелин Попов. В 17-ата Ивелин Попов шутира силно от над 30 метра, а Дюлгеров плонжира и успя да улови - първи точен удар в мач. Малко след това Атанас Илиев засече центриране от корнер с глава, но топката премина на два метра над напречната греда.

В 22-ата Рикардиньо си освободи място и стреля силно с десния крак по диагонал, а Дюлгеров показа добър рефлекс и изби в ъглов удар. След изпълнението му бе нанесен слаб удар с глава от втора греда. В 26-ата минута Филип Кръстев шутира с левия крак от границата на наказателното поле, но вратарят на Черно море отново бе на мястото си и се отчете с четвърто спасяване.

Близо половин час след първия съдийски сигнал Левски организира много добра атака, която бе започната от Хосе Кордоба, а Илиян Стефанов се опита да я завърши технично, но изстрелът му по земя в долния ляв ъгъл бе отразен от Дюлгеров.

ГОЛ - В 35-ата минута неуспешен опит на Виктор Попов за центриране от дясното крило се насочи опасно под гредата и изненада Николай Михайлов, който успя да направи няколко бързи крачки назад и да отклони топката с пръсти в напречния стълб, а тя рикошира и при добавката Александър Василев я вкара във вратата му - 1:0 за Черно море! (ВИДЕО) Това бе дебютен гол за Василев, който се присъедини към варненци от Локомотив Пловдив през зимата.

В 37-ата Ноа Сонко Сундберг получи втория жълт картон в срещата за задържане на съперник. До края на полувремето играта се поизнерви леко и нямаше нови опасни ситуации пред двете врати. Единственият по-интересен момент бе жълтият картон на Асен Чандъров.

Станимир Стоилов и Илиан Илиев не направиха смени на почивката. Феновете на Левски пък запалиха факли и видимостта за ВАР бе намалена, което наложи временно прекъсване на мача. При подновяването на играта Атанас Илиев получи извеждащо подаване и шутира слабо по диагонал, без да затрудни Николай Михайлов.

Играчите на Черно море се бяха позиционирали много добре по терена и не позволяваха на Левски да организира каквито и да е било опасни атаки. Футболистите на Станимир Стоилов видимо изпитваха затруднения и нямаха идея как да стигнат до вратата на Дюлгеров. В 67-ата минута Назир Сула фаулира Рикардиньо в центъра и Никола Попов му показа жълт картон.

В 69-ата минута Черно море отбеляза и втори гол след рикоширал удар на Алекс Фернандес, но ВАР призова рефера да прегледа ситуацията на повторение, тъй като преди това Атанас Илиев бе играл с ръка. В крайна сметката попадението бе отменено!

Последваха по две смени - Исмаил Иса и Даниел Димов се появиха на местата на Атанас Илиев и Петар Босанчич, а Марин Петков и Борислав Рупанов замениха Илиян Стефанов и Уелтън.

В 77-ата минута трети гол на току що влезлият Иса бе отменен правилно заради засада. Феновете на Левски пък започнаха да скандират "Пламен Андреев", видимо недоволни от изявите на Николай Михайлов.

В 82-ата Илиан Илиев направи още една рокада - Стефан Велев замени Мазир Сула. Три минути по-късно Роналдо шутира силно от границата на наказателното поле, а Иван Дюлгеров регистрира шестото си спасяване.

Добавеното време на мача бе 11 минути заради прекъсването в началото на второто полувреме и дългия преглед на първия от двата отменени гола с ВАР. В 91-ата Цунами също си изкара жълт картон, а след това голмайсторът Александър Василев отстъпи мястото си на Никола Златев.

Малко преди края Кристиян Димитров (официален дебют) и Патрик-Габриел Галчев замениха Ивелин Попов и Роналдо. В заключителните минути Левски дори не успя да упражни финален натиск и така Черно море се поздрави с крайния успех!

Стартови състави:

Левски: 13. Николай Михайлов, 6. Вендерсон Цунами, 33. Хосе Кордоба, 23. Ноа Сонко Сундберг, 30. Филип Кръстев, 20. Асен Чандъров, 14. Илиян Стефанов, 17. Уелтън, 18. Роналдо, 10. Ивелин Попов, 9. Рикардиньо

Резерви: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 22. Патрик-Габриел Галчев, 24. Борислав Рупанов, 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков

Треньор - Станимир Стоилов

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 8. Мазир Сула, 19. Александър Василев, 11. Алекс Фернандес, 10. Велислав Василев, 9. Атанас Илиев

Резерви: 22. Георги Георгиев, 35. Арлинд Дакай, 27. Даниел Димов, 32. Мартин Дичев, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов, 86. Исмаил Мустафа, 17. Ангел Ангелов, 77. Стефан Велев

Треньор - Илиан Илиев

Главен съдия: Никола Попов!

Левски - Черно море по ТВ: Къде да гледаме срещата?

Тимът на Станимир Стоилов е на 6-то място във временното класиране с актив от 30 точки и голова разлика 25:11. Този на Илиан Илиев заема седмата позиция с 29 пункта (17:16).

Левски се намира в серия от цели осем поредни мача без победа в първенството, след като допусна две поражения и записа шест равенства в края на 2022 година.

Черно море пък не успя да се разпише при предишните си три шампионатни двубоя и успя да спечели само един от последните си седем мача в Първа лига.

За последно "сини" и "зелени" се изправиха един срещу друг на 2 ноември на стадион "Тича" във Варна в отложена среща от 4-ия кръг. Тогава зрителите не видяха голове, а само 7 жълти картона за крайното 0:0.