Жребий за Купата на България - отбори, дати, регламент, къде да го гледаме?

Снимка: Lap.bg / колаж: SportLive

2912 0

След изиграването на всички 1/4-финали за Купата на България, в днешния четвъртък (6 април) ще бъде изтеглен и жребият за полуфиналната фаза в надпреварата!

Какво се случи на 1/4-финалите?

Локомотив София 2:1 Славия

Лудогорец 2:1 Спартак Варна

ЦСКА 1:2 Черно море

Арда Кърджали 0:1 ЦСКА 1948 (след прод.)

Кои отбори ще участват в жребия за 1/2-финалите?

Локомотив София

Лудогорец

Черно море

ЦСКА 1948

Регламент

За разлика от досегашните фази, полуфиналната ще бъде в два мача на разменено гостуване, в които няма да има предимство при броя на отбелязаните голове на чужд терен. При равенство в общия резултат ще се играят две продължения от по 15 минути, а при необходимост ще се изпълняват и дузпи.

Дати за 1/2-финалите

Полуфиналните срещи са предвидени в календара за 25-27 април (първи мачове) и 9-11 май (реванши)!

В колко часа ще бъде изтеглен жребият и къде да го гледаме?

Това ще се случи от 11:00 часа в амфитеатралната зала в Национална футболна база "Бояна". Жребият ще се излъчва на живо в YouTube канала на БПФЛ! Ще можете да следите развоя му НА ЖИВО и В SPORTLIVE.BG!

*Финалът за Купата на България ще се играе на 24 май на стадион "Васил Левски" в София, като победителят от първата изтеглена двойка в полуфиналите ще се води символичен домакин в него.