Лудогорец се измъчи със Спартак Варна, "бразилски" гол прати "орлите" на 1/2-финал за Купата на България (ВИДЕО)

Снимка: Ivan Ivanov / LAP.bg

6520 0

Лудогорец се класира на 1/2-финалите в турнира за Купата на България, побеждавайки Спартак Варна с 2:1 на стадион "Хювефарма Арена"!

Отборът на Ивайло Петев трябваше да прави пълен обрат на свой терен, след като в 25-ата минута инкасира гол, който бе дело на Александър Белоусов. В 37-ата Кайо Видал се отчете с дебютен гол за 1:1 в дебютния си мач за "орлите".

Крайното 2:1 бе оформено от влезлия на смяна Мануел Шоу, който блесна с много красиво попадение в "бразилски" стил (можете да видите повторения по-надолу в статията).

Като цяло, първото полувреме бе доста оспорвано и при малко повече късмет и класа Спартак можеше да вкара и повече голове. През вторите 45 минути Лудогорец успя да стабилизира представянето си и почти не позволи опасности пред Симон Слуга.

Жребият за 1/2-финалите е на 6 април! През идния уикенд пък Лудогорец е домакин на Ботев Враца (Първа лига, 25 кръг, 8 април), а Спартак Варна приема Берое (9 април)!

Развой на Лудогорец - Спартак Варна

"Орлите" влязоха по-добре в срещата и осъществиха ранен натиск. Още във втората минута Кайо Видал пък трябваше да получава лекарска помощ, след като бе фаулиран на крилото, а Ивей Ромееш бе декориран в жълто за оспорване на съдийското решение.

В 14-ата минута гостите организираха бърза контраатака, при която Антуи комбинира с Лерой Микелс, а той стреля в близкия ъгъл на вратата, но Симон Слуга внимаваше и изби в ъглов удар. Лудогорец се справи с корнера и на свой ред стигна бързо до половината на съперника, където Игор Тиаго нанесе точен изстрел, а Иван Дичевски бе на мястото си и спаси. В 22-рата Тиаго отново опита късмета си от малък ъгъл, а Дичевски отново реагира добре, като този път парира топката с крак.

ГОЛ - Спартак Варна откри резултата в 25-ата минута, след като неразбирателство в отбраната на домакините позволи на Александър Белоусов да се озове на чиста стрелкова позиция, а той не сгреши със завършващия си удар - 1:0!

Тодор Неделев можеше да изравни много бързо, но получил топката около точката на дузпата не успя да я насочи в очертанията на вратата. В 35-ата минута Якуб Пьотровски бе официално предупреден за спиране на обещаваща атака на "соколите".

ГОЛ - В 38-ата минута резултатът бе изравнен - Пьотровски отне една топка на тъча и центрира технично към Кайо Видал, който си овладя добре и шутира почти без забавяне, матирайки вратаря на Спартак - 1:1! Това бе дебютното му попадение в дебютния му мач със зеления екип!

Втората част започна в умерено темпо и в първите десетина минути имаше само един точен удар към вратата на Спартак Варна. Изненадващо или не, домакините не успяваха да осъществят някакъв траен натиск, а играчите на Димитър Димитров-Херо стояха много добре на терена и използваха всяка възможност за атака.

В 58-ата Спас Делев и Мануел Шоу се появиха на местата на Тодор Неделев и Якуб Пьотровски. Пет по-късно Делев сложи топката на главата на Текпетей, а той я насочи в близкия ъгъл на Иван Дичевски, който се отчете с шестото си спасяване в мача. В 74-тата минута Херо направи първа смяна - Лерой Микелс отстъпи ред на украинеца Денис Баланюк.

ГОЛ - В 76-ата минута Лудогорец стигна до пълен обрат! Резервата Мануел Шоу овладя една отбита топка и с прекрасен шут от около 25 метра вкара "бразилски" гол - 2:1! Това бе първо попадение за Шоу през сезон 2022/23!

Стартови състави

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 6. Якуб Пьотровски, 9. Игор Тиаго, 14. Дени Групер, 16. Аслак Фон Витри, 20. Густаво Нонато, 22. Франко Русо, 32. Игор Пластун (К), 37. Бърнард Текпетей, 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделев

Спартак Варна: 21. Иван Дичевски (К), 14. Ивей Ромееш, 6. Луан Да Силва, 3. Бен Карамоко, 17. Александър Беолусов, 22. Роберто Хименес, 66. Александър Цветков, 8. Ивайло Климентов, 47. Родни Антуи, 12. Евандро, 7. Лерой Микелс

Лудогорец - Спартак Варна по ТВ: Къде да гледаме 1/4-финала за Купата на България?

Воденият от Ивайло Петев тим на Лудогорец неизменно печели шампионската титла на България в последните 11 години, но в този период триумфира само два пъти за Купата. Единият път това се случи именно при първия престой на Петев начело на тима.

За последно разградчани са печелили този трофей през сезон 2013/14. Сега те имат добър шанс да стигнат полуфиналите с домакинство на последния в класирането на Първа лига тим. Гостите са водени от Димитър Димитров-Херо, който познава добре "орлите".

И двата тима имат кадрови проблеми преди мача. Спартак ще бъде без четирима важни свои футболисти в лицето на Иван Йорданов, Виктор Митев, Божидар Васев и Румен Руменов.

Лудогорец ще бъде без оперирания наскоро Антон Недялков, както и без Кирил Десподов, който е с травма след мача на националния отбор с Унгария.