След прецедент от 10 години и след 3 финала: ЦСКА си намери майстора у дома за Купата (ВИДЕО)

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

9896 0

Първа изненада на четвъртфиналите за Купата на България. Черно море успя да победи и отстрани лидера във временното подреждане на Първа лига - ЦСКА. Варненци надделяха с 2:1 и се присъединяват към Локомотив София и Лудогорец на полуфиналите. Последният четвъртфинал е между Арда и ЦСКА 1948.

"Армейците" показаха много слаба игра до получените две попадения в първия си мач след паузата за националните отбори. Чак след натрупания пасив започнаха да играят добре в атака. Тогава обаче нямаха и късмет, след като на два пъти уцелиха гредата чрез появилия се като резерва Дюкенс Назон.

Преди това резултатът бе открит в 51-вата минута. Тогава Брадли де Нойер не се ориентира в наказателното си поле и нелепо игра с ръка. Главният рефер първоначално не отсъди дузпа, но след справка с ВАР - бялата точка бе посочена. Атанас Илиев не сбърка и откри.

В 65-ата минута пък Черно море направи още по-голяма крачка към успеха, след като поведе с 2:0. Матей бе неубедителен, след това Юга загуби в наказателното поле, а накрая Вион си вкара автогол, за да се завърши кошмарът за "червените".

Попадението за Саша Илич и компания дойде чак в 4-тата минута от добавеното време, след като Вион центрира, негов съотборник не игра с топката, а тя бе закачена от Влатко Дробаров. Дюлгеров пък не успя да се намеси.

Така ужасяващата серия от 9 поредни двубоя без успех за Черно море срещу този опонент приключи. На 3 април 2013 година пък бе последната загуба за ЦСКА на "Българска армия". За ЦСКА предстои гостуване на Славия в Първа лига (09.04), докато Черно море има визита на Хебър (09.04).

ЦСКА - Черно море по ТВ: Къде да гледаме 1/4-финала за Купата на България?

Още в 8-ата минута се откри 100%-ов голов шанс. Александър Василев надбяга Юрген Матей и влезе в наказателното поле, след което подаде към Алекс Фернандес. От перфектна позиция обаче той не успя да уцели опразнената врата след лош контакт с топката.

След затишие - 10 минути по-късно се стигна до напрежение пред вратата на варненци. След сгрешено подаване Линдсет се понесе напред с топка в крака, но подаването му към съотборник в наказателното поле ме много неточно и топката попадна в гостите.

В срещата продължиха да преобладават единоборствата, грешните подавания и неточности. Видимо и двата тима бяха твърде предпазливи. В 30-ата минута Линдсет се отчете с чудесно подаване напред, с което намери Гарсес. Неговият контрол обаче му изневери и излезлият напред Дюлгеров улови.

Около пет минути преди края на първата част отново Черно море бе близо до гола. Атанас Илиев засече с глава центриране от ъглов удар, а топката мина много близо до страничния стълб до Евтимов.

При висока топка в първите минути от втората част Де Нойер не координира действията си и игра с ръка в наказателното поле. Макар и неволно, той извърши нарушение и главният рефер прецени, че трябва да има дузпа. Той бе привикан от ВАР да разгледа ситуацията и правилно поправи първоначалното си решение да не посочи бялата точка.

51' - 0:1! Атанас Илиев се нае с изпълнението и стреля в левия вратарски ъгъл. Димитър Евтимов хвана ъгъла и сякаш дори леко докосна топката, но това бе твърде недостатъчно поради голямата сила в удара.

Малко след попадението Димитър Евтимов трябваше да спасява отбора си, след като излезе много добре, за да пресече подаване, което щеше да остави играч на Черно море очи в очи срещу него.

65' - 0:2! Авансът на "моряците" бе удвоен. Първо Матей сгреши, след това Юга направи още по-груба грешка, позволявайки да му отнемат топката в наказателното поле. Всичко завърши с остро подаване, след което Вион се намеси неадекватно и прати топката във вратата си.

След второто попадение ЦСКА наложи сериозен натиск. Покрай него първо Назон засече с ляв крак подаване на Де Нойер в наказателното поле, но ударът му се спря в напречната греда.

Секунди след това Назон бе срещу Дюлгеров от малък ъгъл, но стражът се справи.

След слабо изчистване при центриране на Вион Назон бе с шанс да застраши Дюлгеров. Той се завъртя добре и стреля директно, но ударът му отново се спря в гредата.

90+4' - 1:2! Центриране на Вион не бе засечено от негов съотборник, а Влатко Дробаров закачи леко топката. Дюлгеров пък бе изненадан, че топата не бе отклонена и се стигна до гол.

Лидерът във временното подреждане на Първа лига ЦСКА се завръща към официалните мачове след паузата за националните отбори. По време на нея "червените" изиграха приятелска среща със Спортист Своге, завършила без победител - при равенство 1:1.

"Моряците" също имаха контрола - срещу Созопол. Те надделяха категорично - с класическото 3:0. В класирането в шампионата пък двата отбора към момента са разделени от 21 точки. ЦСКА е 1-ви с 60, докато Черно море - 6-и с 39.

Проблемът за варненци е, че нямат успех над този опонент във вече цели 9 поредни мача. Последната им победа датира от 20-и юли 2019 година, когато побеждават с 3:1. В следващите 9 срещи са загубили цели 7 пъти, а останалите два случая са равенства.

През 2021-ва двата тима се изправят отново за Купата на България, този път на 1/8-финалите. Тогава "червените" надделяват с 3:1 след голове на Бисмарк Чарлс и Георги Йомов (на два пъти). Даниел Димов тогава реализира почетното попадение.