"С него сякаш играехме в малцинство": Тежките думи, които Холанд не е свикнал да чува

3754 0

Селекционерът на Норвегия Стале Солбакен обясни защо замени нападателя Ерлинг Холанд в мача от третия кръг на квалификациите за Евро 2024 срещу Шотландия. Скандинавците загубиха този двубой с 1:2.

"Ерлинг сам поиска да бъде сменен. Задържахме го на терена 10-12 минути повече. В последните минути с него сякаш играехме в намален състав. Беше напълно празен. Просто се задъхваше", каза Солбакен пред Goal.com.

В тази среща 22-годишният норвежец отбеляза гол. Това се случи в 61-ата минута от дузпа. Шотландия остава на върха в група "А" с 9 точки, докато Норвегия е на трета позция с едва 1 пункт. А ето какъв съвет даде Тиери Анри на Холанд - с него ще вкарва по 100 гола на сезон.