Луд трилър на „Олд Трафорд“! Манчестър Юнайтед обърна Астън Вила в шестголов екшън и продължава на 1/8-финалите за Карабао Къп

4904 0

Манчестър Юнайтед елиминира Астън Вила от турнира Кабао Къп след шеметен мач на „Олд Трафорд“. „Червените дяволи“ осъществиха велик обрат, побеждавайки с 4:2. Двубоят се превърна в истински трилър, а всичките 6 гола паднаха след почивката.

Така Манчестър Юнайтед се класира за 1/8-финалите в надпреварата, вземайки и сладък реванш срещу съперника си, който ги победи с 3:1 за шампионата преди 5 дни в Бирмингам.

Гостите повеждаха на два пъти чрез Оли Уоткинс (48) и след автогол на Диого Далот (61). Хората на Ерик тен Хаг обаче успяваха да изравнят след попадения на Антони Марсиал само около 90 секунди след откриването на резултата от гостите и на Маркъс Рашфорд (67). Бруно Фернандеш (78) и Скот Мактоминей в добавеното време оформиха крайното 4:2 за великия обрат.

От състава на Юнайтед липсваше Кристиано Роналдо. Официалното обявление е, че той не попадна в групата заради заболяване.

Къде да гледаме Манчестър Юнайтед - Астън Вила по ТВ?

Двубоят започна с очакван домакински натиск. Хората на Ерик тен Хаг владееха повече топката, но в първите 15-на минути не стигнаха дори до неточен изстрел, а само до изпълнение на 2 корнера.

Постепенно стихийният натиск на „червените дяволи“ поутихна. Първият удар по посока на една от двете врати дойде едва в  24-ата минута. Тогава Диого Далот засече с глава центриране отляво, но топката бе избита в корнер.

Дъглас Луис пробва за трети път през този сезон да реализира директно от корнер. Той изпълни ъглов удар в 31-ата минута, но за късмет Скот Мактоминей изчист с глава пред голлинията на близката греда.

Малко след това бившият футболист на Юнайтед Ашли Йънг би над вратата с шут от дъгата на пеналта.

Нулевото реми се запази до почивката.

ГОЛ! Гостите организираха перфектна контраатака, при която Оли Уоткинс се озова сам срещу Дубравка. Нападателят напредна и матира Дубравка за 0:1 в 48-ата минута. Преди да стигне до попадението останаха съмнения за игра с ръка, но реферът прецени, че няма нарушение на правилата.

ГОЛ! Около 90 секунди по-късно Юнайтед изравни. Бруно Фернандеш намери Антони Марсиал, който отблизо не сгреши – 1:1.

ГОЛ! Поредна добра атака на бирмингамци доведе ново попадение в мрежата на Мартин Дубравка. При центриране отляво, Диого Далот опита да избие, но прати топката в собствената си мрежа – 1:2

В 64-ата минута Маркъс Рашфорд бе изведен за гърба на защитита. Той напредна, но би на сантиметри над гредата.

ГОЛ! В 67-ата минута Рашфорд получи нова възможност на наказателното поле. Този път той не сгреши – 2:2.

ГОЛ!  Ман Юнайтед стигна до пълен обрат 78-ата минута. Вратарят Олсен сгреши, предоставяйки топката на резервата Гарначо. Младокът намери Бруно Фернандеш, който нахлу в пеналта и шутира, а след рикошет в Тайрън Мингс кълбото влетя в мрежата за 3:2

В 89-ата минута Скот Мактоминей нацели напречната греда с диагонален шут от 22-23 метра.

ГОЛ! В първата минута на добавеното време Юнайтед сложи точка на спора, вкарвайки за 4:2. Гарначо центрира страхотно, а Скот Мактоминей надбяга защитниците засече топката м мрежата на шведския вратар на Вила.

Стартови състави:

Манчестър Юнайтед: Дубравка, Линдельоф, Магуайър, Маласия, Далот, Мактомини, Ван де Беек, Фред, Фернандеш, Марсиал, Рашфорд

Астън Вила: Олсен, Йънг, Конса, Чеймбърс, Аугистинсон, Рамзи, Камара, Луис, Макгин, Уоткинс, Ингс

Само преди 4 дни тези два тима се изправиха един срещу друг на "Вила парк" във Висшата лига в първия мач на Унай Емери начело на "виланите". Момчетата на испанецът изиграха добре срещата и надвиха Ерик тен Хаг и компания с 3:1.

В последните 5 срещи между тези два тима са били отбелязани цели 14 гола. Астън Вила е спечелил 2 от тях, Юнайтед една, като има записани две равенства.

Букмейкърти определят Манчестър Юнайтед като фаворит, но се очаква Ерик тен Хаг да не заложи на титулярните си футболисти, а да даде шанс на резервите и младото ядро на тима. Астън Вила пък ще излезе в пълно бойно снаряжение, защото това е трофей, който иска да преследва.

Главен арбитър на сблъсъка е Дейвид Куут.