Без Кристиано Роналдо и без напрежение Португалия се справи с Нигерия преди Мондиала

1610 0

Португалия успя да победи Нигерия в приятелска среща броени дни преди старта на Световното първенство в Катар. Момчетата на Фернандо Сантош се наложиха с 4:0, а две от попаденията бяха отбелязани от Бруно Фернандеш.

Срещата започна страхотно за Португалия. Още в деветата минута Диого Далот намери своя съотборник в Манчестър Юнайтед - Бруно Фернандеш, а от наказателното поле той не сгреши и откри резултата. Отново осмицата на Португалия бе под светлината на прожекторите в 35', когато реализира дузпа за 2:0.

Второто полувреме премина сравнително спокойно до 80-ата минута. Диого Далот фаулира противников футболист в наказателното си поле и бе отсъдена дузпа. Еманюел Денис застана зад кълбото, но пропусна.

2 минути по-късно Португалия нанесе същински "блитцкриг" като по още едно попадение добавиха Гонсало Рамос и Жоао Марио, оформяйки крайното 4:0.

Походът на Португалия в Катар започва на 24 ноември, когато шампионът от Евро 2016 ще се изправи срещу Гана в мач от група "H".

По-рано днес, в друга контрола, Испания разби Йордания.