Френки де Йонг бесен след мача с Хетафе: Съдиите трябва да спрат да бавят времето!

3776 0

Полузащитникът на Барселона Френки де Йонг разкритикува Хетафе за бавене на играта в мача между двата тима снощи. Двубоят, в който шампионите гостуваха, завърши с равенство 0:0.

Към първото полувреме реферът Сезар Сото Градо добави 10 минути, а към второто - 9. Нидерландецът е възмутен от действията на съперника и от решението на Ла Лига.

"Жалко е, че Ла Лига взе такова решение. Хетафе загуби 20-30 минути. Срамота! Съдиите и Ла Лига трябва да вземат други решения. Арбитрите трябва да спрат да губят време. Но ние трябва да бъдем по-добри", заяви Де Йонг, цитиран от "Mundo Deportivo". А ето за какво треньорът Шави получи червен картон в мача.