Култови мачове, голове и драма - ето 1/2-финалистите в Лига Европа

Снимка: Guliver/GettyImages

4030 0

Вече станаха ясни всички полуфиналисти в Лига Европа. Голямото каре за сезон 2021/2022 се проясни, след като бяха изиграни всички срещи от четвъртфиналната фаза от надпреварата.

Голямата сензация се случи в Каталуния, където германският Айнтрахт Франкфурт попиля с 3:1 Барселона като гост и с общ резултат 4:2 „орлите“ продължиха към полуфиналната фаза от надпреварата.

Съперник на Айнтрахт в следващата фаза ще бъде отборът на Уест Хем Юнайтед. Лондонският клуб победи с 3:0 Олимпик Лион като гост на „Групама Арена“ и със същия общ резултат като Айнтрахт продължава напред, а двата отбора ще спорят един срещу друг за място във финалния мач от срещата.

В ранната среща от този четвъртък РБ Лайпциг надделя с 2:0 над Аталанта в интригуващ сблъсък и с общ резултат 4:2 „биковете“ от Германия достигнаха до първия си полуфинал в европейска клубна надпревара в цялата си история.

В последната среща от вечерта шотландският гранд Глазгоу Рейнджърс си отмъсти за загубата с 0:1 в Португалия от Спортинг Брага и победата с 3:1 на „Айброкс“ след продължения елиминира „архиепископите“ и накара феновете на „сините“ да пируват из улиците на шотландския град. Рейнджърс ще спори с РБ Лайпциг в другия полуфинал от Лига Европа.