Комични грешки, куп голове и голяма драма в 1/4-финалите на Лига Европа

7658 0

Много голове, изненадващо представяне и голяма драма - с тези думи може да бъде обобщен вторият 1/4-финален кръг на втория по сила европейски клубен турнир Лига Европа. Севиля шокира за втори път Манчестър Юнайтед, продължавайки безапелационно напред. Ювентус не убеди, но бе краен победител в битката срещу Спортинг, а Байер Леверкузен победи категорично Юнион Синт Гирис. Голямото шоу в програмата спретнаха Рома и Фейенорд с драма и продължения, от които победител излезе

Севиля постигна безупречна победа над безидейния Манчестър Юнайтед с 3:0 у дома. Възпитаниците на Хосе Луис Мендилибар продължиха напред с общ резултат 5:2 в двубой, изпълнен с грешки от страна на гостите. В 8-ата минута Де Хеа и Хари Магуайър не се разбраха особено добре и дадоха шанс на Ен-Несири да открие резултата. В 47-ата Лоик Баде удвои, а нова грешка на Де Хеа оформи крайното 3:0.

Спортинг Лисабон и Ювентус не излъчиха победител от мача-реванш помежду си, завършвайки при резултат 1:1. Това обаче беше достатъчно за гостите да продължат напред. Попаденията бяха дело на Рабио в 9-тата минута и Едуардс в 20-тата от дузпа, като по този начин “старата госпожа” се класира с общ резултат 2:1 след попадението си аванс от домакинството в Торино.

Байер Леверкузен разгроми като гост Юнион Сен Жилоа с категоричното 4:1 и продължи към 1/2 финалите с общ резултат 5:2. Голмайстори за „аспирините“ бяха Муса Диаби, Мичел Бакер, Жереми Фримонг и Адам Хложек, а единственото попадение на домакините бе дело на Каспър Терхо.

Рома отново отказа Фейенорд от Лига Европа след страхотна драма на "Олимпико". "Римските" вълци изглеждаха вече отстранени от турнира при общ резултат 2:1 минута преди изтичането на редовните 90 минути. Тогава Пауло Дибала реализира, вкарвайки мача в продължения. В тях възпитаниците на Жозе Моуриньо бяха категорични, реализирайки 2 безответни попадения, дело на Ел Шаарауи в 101-вата минута и Лоренцо Пелегрини в 109-ата.

Всички резултати и голмайстори:

22:00 ч., Рома 4:1 Фейенорд (0:1)

1:0, Леонардо Спиназола (60'), 1:1, Игор Паиксао (80'), 2:1 Пауло Дибала (89'), 3:1, Ел Шараауи (101'), 4:1, 109' (Лоренцо Пелегрини)

22:00 ч., Роял Юнион 1:4 Байер Леверкузен (1:1)

0:1, Муса Диаби (2'), 0:2 Мичъл Бакер (37'), 0:3, Жереми Фримпонг (60'), 1:3, Каспър Терхо (64'), 1:4 Адам Хложек (79')

22:00 ч., Севиля 3:0 Манчестър Юнайтед (2:2)

1:0, Ен-Несири (8'), 2:0, Лоик Баде (47'), 3:0, Ен-Несири (81')

22:00 ч., Спортинг Лисабон 1:1 Ювентус (0:1)

0:1 Адриен Рабио (9'), Маркъс Едуардс (д. 20')

Ето къде да гледате всички мачове от Лига Европа НА ЖИВО по ТВ!