Манчестър Юнайтед е вторият английски отбор, който си вкарва 2 автогола - Ерик тен Хаг е бил замесен и в първия случай

1981 0

Във вечерта на 13 април (четвъртък) Манчестър Юнайтед не успя да победи Севиля на "Олд Трафорд" в първия сблъсък от 1/4-финалите на Лига Европа.

"Червените дяволи" водеха с 2:0 до 84-тата минута, но след това си вкараха два автогола и оставиха реванша в Испания (20 април, 22:00 часа) напълно "отворен".

В часовете след срещата порталът "OptaJoe" изчисли в социалните мрежи, че едва за втори път в историята английски клуб си вкарва два автогола в един мач от европейските клубни турнири. Първият случай е от двубой на Челси в Шампионска лига, а по-интересното е, че настоящият треньор на Юнайтед - Ерик тен Хаг, отново е бил замесен в него!

През сезон 2019/20 "сините" от Лондон завършват 4:4 като домакини на Аякс в среща от груповата фаза на ШЛ. Две от попаденията в актива на водения от Тен Хаг нидерландски гранд тогава идват именно след автоголове - на Тами Ейбрахам във втората минута и на Кепа в 35-ата!

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Треньорът на Манчестър Юнайтед даде обяснение за изпуснатата победа срещу Севиля