С 2 комични грешки и безидейна игра, Манчестър Юнайтед ще гледа Европа от вкъщи за сметка на Севиля (ВИДЕО)

4091 0

Севиля продължи страхотната инерция, която набра от първия кръг на 1/4 финалите в Лига Европа срещу Манчестър Юнайтед с двата си късни гола на "Олд Трафорд". На "Естадио Рамон Санчес Писхуан" възпитаниците на Хосе Луис Мендилибар прибавиха нови 3 попадения към общия резултат и съвсем заслужено продължиха напред в надпреварата.

Ужасна грешка между Давид де Хеа и Хари Магуайър даде аванс на домакините още в 8-ата минута след гол на Ен-Несири. 2 минути след началото на второто полувреме Лоик Баде удвои резултата, а крайното 3:0, след нова грешка на Де Хеа в 81-вата минута, оформи отново Ен-Несири.

С успеха Севиля си осигури място на 1/2 финалите. Там испанският тим ще се изправи срещу Ювентус, който отстрани Спортинг с неособено убедителна игра и общ резултат 2:1.

ГОООЛ! Още в 8-ата минута на двубоя Севиля прати в екстаз над 40 000 свои фенове на стадион "Рамон Санчес" и в пъти повече пред малкия екран. Хари Магуайър отново допусна сериозна грешка в защита, подарявайки топката на съперниковия играч Ен-Несири, който не сгреши и откри резултата.

Video edited on Kapwing

Откриващото попадение нажежи още повече обстановката. Двата тима започнаха да влизат все по-грубо в единобрствата. Гостите от своята страна трайно навлязоха в противниковата половина, но без да застрашат особено вратата на съперника.

В 26-ата минута, след страхотно центриране и отклоняване на топката, Лукас Окампос се озова с нея под носа на Давид де Хеа. Той скочи на шпагат в опит да я засече, но бе неутрализиран от испанския страж.

Севиля постепенно възвърна натиска си върху Манчестър Юнайтед. Домакините опитаха на няколкократно да застрашат съперниковата врата и дори принуди Де Хеа на няколко пъти да се намесва.

В 40-ата минута Лукас Окампос потвърди превъзходството на своя тим над именития съперник, удвоявайки резултата със страхотен шут в десния горен ъгъл на вратата, пазена от Давид де Хеа.

ГОООЛ! Само 2 минути след подновяването на играта бяха нужни на домакините да удвоят преднината си. Лоик Баде засече центрирана от корнер топка с рамо и отказа Давид де Хеа за втори път в мача.

Вместо да се отдръпне в защита, бранейки удобната си преднина, Севиля продължи да атакува посока вратата на Манчестър Юнайтед. Гостите от своя страна продължиха да изглеждат твърде безидейни в атака.

Възпитаниците на Ерик тен Хаг така и не спряха устрема на противника спрямо своята врата.  17 на 10 удари (5 на 2 в целта), 6 срещу два корнери, и 3 на 1 голови възможности в полза на домакините 15 минути преди края на редовното време.

ГОООЛ! Севиля подпечата победата си с нова грешка на Давид де Хеа в 81-ата минута. Стражът излезе далеч от наказателното поле, за да посрещне изпратена напред топка. Той обаче го направи нескопосано, което отклони коженото кълбо към Ен-Несири за втория му гол в мача.

СЪСТАВИ

Севиля: 13 Бону, 16 Хесус Навас, 44 Лоик Баде, 23 Маркао, 19 Маркос Акуня, 6 Неманя Гудел, 20 Фернандо, 55 Лукас Окампос, 10 Иван Ракитич, 17 Ерик Ламела, 15 Юсеф Ен-Несири

Манчестър Юнайтед: 1 Давид де Хеа, 29 Аарън Уан-Бисака, 5 Хари Магуайър 2 Виктор Линдельоф, 20 Диого Далот, 18 Каземиро, 15 Марсел Забицер, 25 Джейдън Санчо, 14 Кристиан Ериксен, 21 Антъни, 9 Антони Марсиал

Първият четвъртфинален сблъсък на "Олд Трафорд" се състоя на 13 април и завърши 2:2 - "червените дяволи" поведоха с 2:0 чрез два гола на Марсел Забицер в 14-ата и 21-вата минута. В 84-тата обаче Тирел Маласия си отбеляза автогол, а в 92-рата същото стори и Хари Магуайър.

И двата тима постигнаха победи с по 2:0 между двата мача - Севиля удари Валенсия като гост в 29-ия кръг на Ла Лига (16 април), а Манчестър Юнайтед взе три точки при визитата си на Нотингам от 31-вия кръг на Висшата лига (16 април).