Астана на Мъри допусна обрат от Виляреал

Снимка: sport.nuz.kz

1893 0

Астана, воден от Станимир Стоилов, загуби драматично в петия кръг в груповата фаза на Лига Европа от Виляреал с 2:3 като домакин.

Казахстанският тим допусна обрат, след като в 22' излезе напред в резултата. Кабананга с далечен удар прати топката в горния ляв ъгъл. Малко преди края на полувремето обаче испанския тим изравни, след като Раба остана сам срещу вратаря.

През втората част "жълтата подводница" бе по-активният тим и стигна до още два гола и пълен обрат. Бакамбю отбеляза и двете попадения в 65' и 83'. В 88; Твумаси намали изоставането на Астана, но отборът на Мъри така и не съумя да стигне до изравнителен гол.

Във временното класиране Виляреал е лидер с 11 точки и е сигурен участник на 1/16-финалите в турнира. Астана пък заема второто място със 7, следван от Славия (Прага) с 5 и така всичко ще се реши в последния кръг.