Верона оцеля срещу Наполи, успех за Лацио

1344 0

Наполи и Верона играят при резултат 1:1 в мач от 12-тия кръг на италианската Серия А. Верона откри резултата в 13-ата минута, когато Джовани Симеоне се разписа. Това е седми гол за аржентинеца в последните три мача, с което той затвърди добрата си форма.

В 18-ата минута Фабиан Руиз подаде към Джовани ди Лоренцо и десният бек възстанови равенството в двубоя. И двата тима имаха своите шансове, като Осимхен пропусна най-чистите възможности за неаполитанци през втората част.

В края на мача Верона остана с двама души по-малко, след като Даниел Беса беше изгонен за втори жълт картон. Никола Калинич демонстрира несъгласие с решението на съдията и също пое към съблекалнята.

В друг мач Лацио победи Салернитана с 3:0. Чиро Имобиле, Педро и Луис Алберто бяха точни за римските орли и по този начин столичният тим се изкачи на пето място с актив от 21 точки.

А Рома загуби изненадващо от Венеция в ранния мач от неделния ден.