Наполи не спира да гони Милан, изравниха се на върха в Серия А

1118 0

Италианският Наполи продължи с позитивните си резултати в италианската Серия А, след като записа пореден успех - този път с 3:0 при домакинството си на Болоня в мач от 10-ия рунд на местния футболен елит.

Домакините изиграха много солидна първа част и взеха аванс от 2:0 до нейния край. В 18-ата минута Фабиан Руис донесе превес на партенопейците със страхотен удар от дистанция.

В последните секунди на частта Инсиние удвои, след като ВАР преразгледа ситуация за дузпа в наказателното поле на гостите и се оказа, че бранител е играл с ръка.

В средата на второто полувреме Инисиние отново реализира от наказателен удар, за да оформи и крайния резултат. Така неаполитанците излязоха пред Милан по голова разлика, като двата отбора са с по 28 точки.