Рома с късен обрат като домакин в Калчото

1169 0

Рома победи след обрат като домакин Салернитана с 2:1, в мач от 32-ия кръг на Калчото.

В 22-ата минута Иван Радованович овладя по перфектен начин подаване, дошло от Франк Рибери, и отправи фантастичен далечен изстрел за 0:1.

Последва масиран натиск на "вълците" с треньор Жозе Моуриньо. И Рома съумя да стигне до късен обрат. Карлес Перес вкара красив гол в 81-ата минута. Четири минути по-късно Крис Смолинг реализира от близка дистанция. Николо Дзаниоло пък направи пропуск в самия край на мача.

Рома е на 5-ата позиция във временното подреждане на Калчото с 57 точки, с изоставане от 5 пункта спрямо Ювентус (четвърти в настоящата таблица). Салернитана е на последното място в класирането на италианския футболен шампионат.

Малко по-рано пък Фиорентина шокира Наполи!