Драма на стадион "Диего Марадона"! "Виолетовите" шокираха Наполи

1175 0

Наполи инкасира много неприятно домакинско поражение с 2:3 от Фиорентина в мач от 32-ия кръг на Калчото.

В 29-ата минута Николас Гонсалес беше на точното място в точното време, за да овладее отбита топка в наказателното поле и да я изстреля във вътрешната горна част на мрежата, правейки резултата 0:1.

Дрис Мертенс в 58-ата минута отправи удар от границата на наказателното поле и отбеляза в долния ляв ъгъл, Виктор Осимен предостави асистенцията за гола за 1:1.

Нанитамо Иконе вкара за гостите в 66-ата минута след супер атака на "виолетовите".

В 72-ата минута Артур Кабрал направи страхотен пробив и реализира за 3:1 за Фиорентина.

В 84-ата минута Виктор Осимен получи хубав пас в наказателното поле и изстреля топката в горния ляв ъгъл на вратата - 2:3. Домакините обаче не стигнаха до обрат.

Наполи е на третата позиция в класирането с 66 точки. Толкова има и Интер, "нерадзурите" обаче са с мач по-малко. Милан също е със среща по-малко спрямо Наполи като "росонерите" са с 67 пункта. Фиорентина е на 7-ото място след срещата на стадион "Диего Марадона".