Моуриньо за червения картон: Никога не са се държали така неуважително към мен!

2466 0

Треньорът на Рома Жозе Моуриньо разказа защо е бил изгонен по време на мача с Кремонезе, загубен с 1:2. Португалецът получи червен картон в 46-ата минута на мача. Впоследствие стана ясно, че реферът Марко Пичинини го е изгонил след конфликт с четвъртия съдия.

"Има хора, които ме познават от много години. Аз съм емоционален, но не съм луд. Такава реакция като моята означава, че нещо се е случило. Трябва да разберем мога ли да направя нещо от юридическа гледна точка, защото Пичинини ми даде червен картон, защото му подсказа четвъртият съдия", каза Моуриньо, цитиран от Джанлука Ди Марцио.

"За съжаление, четвъртият човек нямаше достатъчност честност, за да разкаже какво ми каза, как го каза и как се отнесе с мен. Очевидно е, че това предизвика моята реакция. Искам да разбера има ли аудиозапис на това, което ми каза.

За първи път в моята кариера съдия разговаря така непочтително с мен. След мача отидох в съдийската съблекалня, Пичинини видя как влязох и помоли четвъртия съдия да разкаже честно какво се случи. Ако сте забравили, имате проблем с паметта", отсича известният треньор.

През септември миналата година Моуриньо пак получи червен картон и бесня след него, ето какво каза след изгонването.