Рома стана първа жертва за сезона на изпадащ, Моуриньо бе изгонен

6540 0

Рома допусна изненадващо поражение с 1:2 като гост на застрашения от изпадане Кремонезе в предпоследен двубой от 24-ия кръг в италианската Серия А.

В 17-ата минута домакините изненадващо поведоха в резултата след удар от дистанция на нападателя Франк Цаджут, а треньорът на столичани Жозе Моуриньо беше отстранен от резервната скамейка в началото на второто полувреме заради оспорване на съдийско решение.

"Вълците" се добраха до изравнителен гол в 71-ата минута, когато Леонардо Спинацола шутира точно и направи безпомощен вратаря Марко Карнезеки. Точен удар от дузпа на Даниел Чофани седем минути преди края на редовното време осигури първия успех през кампанията за отбора от Кремона.

Рома остава на пето място в Серия А с актив от 44 точки, докато Кремонезе има 12 точки и е на 19-ата позиция.