Рома укроти австрийските „бикове“ и е на 1/8-финал в Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

1154 0

Рома продължава на 1/8-финалите в Лига Европа, след като отстрани РБ Залцбург в елиминационния плейоф. Хората на Жозе Моуриньо треснаха с 2:0 австрийските „бикове“ и с  общ резултат 2:1 прескочиха в следващата фаза.

В герои за римските вълци се превърнаха Андрея Белоти и Пауло Дибала. Те решиха нещата в полза на Рома още през първото полувреме през възторжените привърженици на стадио „Олимпико“.

Домакините натиснаха австрийския хегемон още след първия съдийски сигнал. Така се стигна да 33-ата минута, когато Андрея Белоти откри резултата. Той вкара с глава на празна врата. Само 7 минути по-късно Пауло Дибала удвои преднината на Рома. Той заби топката в мрежата от воле след асистенция на Леонардо Спинацола.

След почивката хората на Моуриньо не изпуснаха инициативата. Гостите така и не успяха да стигнат поне до попадение, което да прати мача в продължения.