Специя не затрудни Наполи да е на 1/4-финал за Купата

794 0

Наполи се класира за 1/4-финалите на Купата на Италия, след като победи втородивизионния Специя. Елитният тим се наложи с 3:1.

Домакините откриха резултата още в 3-ата минута чрез Зиелински. Той премина почти от централната зона през защитата на съперника и завърши атаката с точен удар в далечния ъгъл.

Късметът помогна на Специя да изравни в 35-ата минута - след центриране в наказателното поле Рафаел изби, Пиколо пое, топката рикошира в крака на защитник, което заблуди вратаря и той прие кълбото в мрежата си.

Наполи натисна след почивката и това доведе до нов гол. В 55-ата минута Джакерини вкара от воле, след подаване на Инсинье. Две минути по-късно се разписа и Габиадини, оформяйки крайното 3:1.