Борусия писа "пет" на Щутгарт, Джуд Белингам блести с два гола

983 0

Отборът на Борусия Дортмунд записа разгромна победа у дома на "Сигнал Идуна Парк" над Щутгарт. Момчетата на Един Терзич се наложиха с 5:0, а голямата звезда на "жълто-черните" Джуд Белингам показа класата си, отбелязвайки две попадения.

Освен Белингам точни за домакините бяха Никлас Зюле, Джовани Рейна и Юсофа Мукоко. Срещата може да се каже, че бе решена още на почивката като преди началото и Борусия водеше с 3:0.

Щутгарт не получи възможността да покаже на какво е способен. Гостите не впечатлиха нито в атака, нито в защита и логично си тръгват от Дортмунд разочаровани.

С победата днес Борусия вече е четвърти във временното класиране с 19 пункта, а Щутгарт продължава да е в зоната на изпадащите на 16-о място с актив от 8 точки.

Борусия ще мери сили с Манчестър Сити в Шампионска лига във вторник (25 октомври), а в следващия си мач Щутгарт посреща Аугсбург в Бундеслигата.

По същото време се изигра доста интересен мач, в който Байерн Мюнхен надви Хофенхайм.