Унион Берлин подчини Борусия Дортмунд за 13 минути и продължава да е първи в Бундеслигата

1621 0

Отборът на Унион Берлин успя да надвие Борусия Дортмунд в мач от десетия кръг на немската Бундеслига. Момчетата на Урс Фишер се наложиха с 2:0 у дома в столицата и продължават да са първи в германския елит. "Жълто-черните" пък са осми след поражението с актив от 16 пункта.

Домакините започнаха срещата по страхотен начин. Още в осмата минута резултатът бе открит. Яник Хубер се възползва от грешка на Кобел и намери очертанията на вратата за 1:0. 13 минути по-късно столичани удвоиха, а отново под светлината на прожекторите бе Хубер, който нанесе силен удар и реализира в долния ляв ъгъл.

През втората част и двата тима продължиха да т ърсят гола, но до такъв не се стигна. В 83' гостите имаха претенции за дузпа след нарушение срещу Матс Хумелс, но такава не бе отсъдена.

След седмица Борусия гостува на Хановер за Купата на Германия, а Унион Берлин посреща Хайнденхайм в същата надпревара.