Борусия Дортмунд връчи титлата на Байерн Мюнхен след тежък домакински провал срещу РБ Лайпциг

1409 0

Борусия Дортмунд на практика направи Байерн Мюнхен шампион 6 кръга преди края на сезон 2021/22 в немската Бундеслига, след като загуби с 1:4 домакинството си на РБ Лайпциг и се отдалечи на девет точки от баварците!

Звездата на "жълто-черните" Ерлинг Холанд бе титуляр и прекара пълни 90 минути на терена и въпреки че Борусия владееше повече топката (61:39), гостите бяха много по-клинични в завършващия удар и заслужено си тръгнаха с трите точки.

Конрад Лаймер се отчете с две попадения преди почивката, за да даде комфортен аванс на своя тим, а през вторите 45 минути Кристофър Нкунку и Дани Олмо също се разписаха. Почетното попадение бе дело на Дониел Мален!

По-рано днес, 2 април, Байерн Мюнхен попиля Фрайбург и спря серията им в Бундеслигата, но баварците нарушиха правило!