Ливърпул вдигна историческия трофей от Висшата лига! (ВИДЕО)


Ливърпул вдигна историческия трофей от Висшата лига! (ВИДЕО)
Снимка: Getty Images/Guliver

2864 0

Футболният гранд Ливърпул бе официално коронясан като шампион на Англия. Мърсисайдци спечелиха своята 19-а шампионска титла на Острова след 30-годишна пауза.

Трофеят бе връчен на "червените" в последния им домакински мач за сезона - този срещу Челси, който бе спечелен от мърсисайдци след зрелищно 5:3 на "Анфийлд". Двубоят бе съпроводен със заря извън терена, но истинските празненства започнаха след последния съдийски сигнал.

Макар и пред празни трибуни и в отсъствието на верните си привърженици, играчите на Ливърпул се качиха в легендарната трибуна "Коп", за да получат медалите си и да вдигнат първия си трофей в историята на Висшата лига от нейното създаване през 1992 г.

Първи на сцената се качи Юрген Клоп, а медалите бяха раздавани от клубната легенда Кени Далглиш. След това се изредиха всички футболисти на "червените", за да се стигне до капитана Джордан Хендерсън. Полузащитникът е контузен и бе извън групата за мача с Челси, но именно той пръв получи трофея в ръцете си и го вдигна високо над главата си в запазената му марка.

"ЧЕРВЕНА" ЕУФОРИЯ ОБЗЕ АНГЛИЯ - ЛИВЪРПУЛ ОТНОВО ШАМПИОН (ГАЛЕРИЯ)

Ливърпул изигра изключително силен сезон, който им осигури недостижима преднина в класирането пред стария шампион Манчестър Сити. Това позволи на хората на Юрген Клоп да свалят напрежението и да допуснат няколко по-слаби двубоя, които пък ги лишиха от ценни рекорди и преминаването на заветната граница от 100 точки. 

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!

Въпреки това след мача с Челси "червените" постигнаха няколко постижения, за които може да прочетете ТУК. А как Ливърпул ознаменува титлата, вижте в подпрания снимков и видео материал:

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

В мач с 6 гола: Да вкараш с ЦСКА срещу Атлетико Мадрид на 34 години (ВИДЕО)

Най-възрастният голмайстор в историята на ЦСКА е Тодор Янчев, който на 37 години, 4 месеца и 10 дни се разписва...

Най-четени новини

виж всички