УЕФА представя новия формат на Шампионска лига във вторник, 09.02

Снимка: Getty Images/Gulliver

874 0

УЕФА възнамерява да представи новия формат на Шампионска лига пред 55 европейски федерации във вторник, 9 февруари, твърди италианският вестник "La Gazzetta dello Sport". Европейската футболна централа смята да одобри промените в турнира на заседание на Изпълкома през април.

Новият формат на надпреварата предвижда броят на участниците да се увеличи от 32 до 36, а груповата фаза може да бъде отменена. Единственото гарантирано място в турнира ще получи миналогодишният победител в него, според информация на "The Telegraph".

Oчаква се всеки клуб да изиграе по 10 мача с различни съперници (5 домакинства и 5 гостувания), след което ще се оформи класирането. Първите 8 отбора продължават към 1/8-финалите, а останалите 8 места ще се разиграят между тимовете, заели местата от 9-о до 24-то. Очаква се промените да влязат в сила през 2024 година. А какви са осминафиналите в турнира през настоящия сезон припомнете си тук.