Мондиал 2022: Не провокирай Меси! Вратарят на Саудитска Арабия хитрува, но си изпати (ВИДЕО)

4473 0

В първия двубой от деня (3-ти ден - 22.11) на Световното първенство 2022 един от големите фаворити за спечелването на трофея Аржентина се изправи срещу Саудитска Арабия. "Гаучосите" успяха да си осигурят преднина с минималното 1:0 на полувремето (секунди след старта на втората част резултатът бе изравнен).

Цялата част мина под контрола на селекцията на Лионел Скалони, но въпреки това пвоече от едно попадение не падна. Цели три бяха отменени поради засади, като причината зад това е фактът, че отбраната на арабския тим е изнесен много високо по терена и противникът му се опитваше да накаже това.

ГРЪМ И МЪЛНИИ! САУДИ АРАБИЯ ОБЪРНА АРЖЕНТИНА ЗА 5' С ДВЕ БИЖУТА НА МОНДИАЛ 2022 (ВИДЕО)

Голът, който изведе аржентинците напред, падна от дузпа. 11-метровият наказателен удар остави сериозни съмнения поради различния критерий за отсъждане, който се демонстрира в сравнение с миналите мачове на Световното.

"АКО Е ДУЗПА ЗА АРЖЕНТИНА, КАК ТОВА НЕ Е ФАЛ В АТАКА СЕКУНДИ ПО-РАНО" (ВИДЕО)

Все пак Меси застана зад топката и не сбърка. Секунди преди това обаче вратарят на Саудитска Арабия опита провокация срещу гениалния аржентинец. Той му посочи къде ще се хвърли/къде да отправи удара си. В крайна сметка Лео стреля точно там, но стражът се хвърли в другия ъгъл. Вижте любопитната ситуация във видеото под материала.