Кузманов с впечатляваща победа в Прага

Снимка: Vladimir Stoyanov / LAP.bg

1748 0

Димитър Кузманов постигна нова впечатляваща победа и се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" на червени кортове в Прага. Надпреварата в столицата на Чехия е с награден фонд 45 730 евро.

Пловдивчанинът се наложи с 6:1, 7:5 над №2 в схемата и №132 в света Нуно Боргес от Португалия. Двубоят продължи 1 час и 26 минути.

Националът на България в първия кръг елиминира с 6:1, 6:3 Илия Марченко от Украйна, който е бивш №49 в световната ранглиста при мъжете.

Мико започна блестящо и поведе с 5:0. Той затвори първата част с 6:1 за 32 минути игра.

Съперникът му поведе  4:1 във втория сет, но Кузманов успя да изравни за 4:4. Мико проби отново за 6:5, а след това на собствен сервис затвори мача в своя полза.

На четвъртфиналите нашето момче ще изправи срещу Максимилиан Мартерер от Германия (№209 в световната ранглиста) или Мартин Крумич от Чехия (№602).

А ето какъв удар нанесе Гришо на Диего Шварцман преди сблъсъка им на сингъл.