Мико Кузманов не успя да се противопостави на Фернандо Вердаско в Мадрид

Снимка: Getty Images/Gulliver

1161 0

Бившият №7 в световната ранглиста при мъжете Фернандо Вердаско отстрани нашия Димитър Кузманов в първия кръг на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" на червени кортове в Мадрид. Надпреварата в испанската столица е с награден фонд 45 730 евро.

38-годишният испанец, който е четвърти в схемата, победи с 6:3, 6:4. Мачът между двамата продължи 82 минути.

Вердаско, който е 120-и в класацията на АТП в момента, започна по-добре и поведе с 4:1 гейма по пътя си към успеха в първия сет.

През втората част пловдивчанинът даде по-сериозен отпор, но испанският ветеран успя да пробие за 5:3 и сервираше за мача.

Мико върна брейка, но още в следващия гейм Вердаско стигна до 40:15 при подаването на нашия тенисист и спечели мача.

А ето как стартира България на "Били Джийн Кинг Къп".