Жалко! Ансамбълът ни завърши седми на финала на ленти и топки във Валенсия

Снимка: Принтскрийн

3130 0

Българският ансамбъл по художествена гимнастика се класира на седмо място на финала на 3 ленти и 2 топки на световното първенство във Валенсия. Женина Трашлиева, Камелия Петрова, Радина Томова, София Иванова и Рейчъл Стоянов допуснаха няколко грешки, сред които изхвърлена лента извън терена.

Момичетата на Весела Димитрова получиха оценка от 29 650 точки (15.700 за трудност, 7.950 за артистичност и 6.300 за изпълнение), което им отреди седмото място.

Златото на 3 ленти и 2 топки спечели ансамбълът на Израел с оценка 34.800 точки, следван от Китай (32.800) и Украйна (32.300).

България завършва състезанието с 4 медала - един златен на отборното, 2 сребърни на Боряна Калейн на бухалки и лента и един бронзов на Стилияна Николова на топка. По-рано Боряна Калейн и Стилияна Николова се разминаха с медалите на многобоя.