Чакането свърши: България грабна отборната титла на Световното по художествена гимнастика

Снимка: Принтскрийн

5473 0

Чакането на България свърши, след като три десетилетия отне на тима ни да спечели отборната титла на Световно първенство по художествена гимнастика. Представителките ни го сториха по време на 40-ото издание във Валенсия, където оформиха своя триумф за първи път през последните 30 години.

"Златните" момичета на България

За златото се погрижиха индивидуалните ни участнички Боряна Калейн, Стилияна Николова и Ева Брезалиева, които представяха страната и ансамбъл жени в състав: Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова.

Страната ни събра 330.150 точки, а на второ място е Германия с 326.350 точки, докато тройката допълва Италия с 323.850 точки.

В миналите дни Боряна Калейн вече спечели два сребърни медали от финалите на бухалки и на лента, а Стилияна Николова е бронзова медалистка на топка.

Вижте и останалите успехи на България по време на Световното първенство!