Пази се, Роналдо! Когато тези двамата вкарват, Полша не губи...

1459 0

Полша се изправя срещу Португалия в първия напълно непредсказуем четвъртфинален сблъсък от Евро 2016 в четвъртък от 22:00 часа. И двата отбора могат да бъдат доволни от прогреса си до момента на турнира, като и двата не можаха да си осигурят класиране напред в редовното време, а "дружина полска" се нуждаеше и от дузпи.

Полша изхвърли Швейцария след рулетката, а Португалия удари Хърватска с гол на Рикардо Куарешма в 117-ата минута.

Кристиано Роналдо и Роберт Левандовски са суперзвездите в двата тима, но може да се окаже, че други техни съотборници са много по-ключови за доброто представяне на отборите.

Пепе има 75 мача на сметката си за националния отбор и в тях цели 34 пъти тимът е опазвал мрежата си суха.

Аркадиуш Милик - партньорът в атаката на Левандовски - има 11 попадения на сметката си за Полша, а и вече се разписа веднъж на Евро 2016 при успеха с 1:0 над Северна Ирландия.

Когато той е вкарвал гол, "дружина полска" никога не губи. Същото се отнася и за друг ключов футболист на треньора Адам Навалка - Якуб Блашчиковски.

Куба има вече 18 гола на сметката си с националния отбор, като е и единственият в историята на страната с попадения на две европейски първенства. Той реализира за победата с 1:0 над Украйна в груповата фаза и в осминафинала срещу Швейцария (1:1).

Когато Башчиковски вкарва, Полша никога не губи, затова португалците трябва да са много притеснени, ако той или Милик се разпише в предстоящия дуел.