Един гол и Роналдо е най-великият на Евро 2016

1482 0

Кристиано Роналдо ще поведе Португалия към слава на Европейското първенство в четвъртък от 22 часа, когато "селесао" излиза срещу Полша в първия четвъртфинал.

Суперзвездата на националния отбор има великолепната възможност да подобри или поне да изравни рекорда на легендата Мишел Платини за отбелязани голове на европейски шампионати.

РОНАЛДО С ДВА СТРАХОТНИ РЕКОРДА НА ЕВРОПЕЙСКИ ПЪРВЕНСТВА

Платини все още е лидер във вечната класация с 9-те си попадения, всичките отбелязани през 1984 година.

Роналдо вече се превърна в единствения човек в историята с голове на четири европейски първенства, но общо на сметката си е записал 8 - това означава, че попадение или две срещу Полша ще поставят името му начело в една от най-престижните футболни класации.

ГЛЕДА ЛИ СЕ В ОГЛЕДАЛОТО РОНАЛДО ПРЕДИ МАЧ?

Роналдо реализира два пъти на Евро 2016 - в равенството 3:3 с Унгария, а в осминафиналите срещу Хърватска от негов изстрел Рикардо Куарешма вкара безценния гол за "мореплавателите" за победата с 1:0 след продължения.