Литва нямаше гол 9 месеца... преди да срещне България

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

3792 0

Шансовете за националния отбор по футбол на България да се класира на голям форум за първи път от 2004 година насам намаляха значително... още повече. "Лъвовете" завършиха при равенство 1:1 срещу аутсайдера на групата Литва.

Футболистите на Младен Кръстаич не успяха да стигнат до трите точки, въпреки че от 17-ата минута бяха с човек повече на терена. Те изравниха сравнително бързо след ранно полученото попадение, но до края бяха безпомощни пред гола.

Шокът можеше да е още по-голям, ако Марин Петков не бе изравнил десет минути, след като футболистите на страната ни останаха с човек повече на терена. След точно четвърт час игра Гирдвайнис бе открил за домакините.

С този гол Литва приключи доста неприятна серия без попадение за страната. За последно отборът се бе разписал срещу... Фарьорските острови при равенството 1:1 през... септември месец миналата година. След това последваха следните резултати:

Люксембург (0:1), Исландия (0:0 и загуба след дузпи), Естония (0:2), Сърбия (0:2) и Гърция (0:0). Ако трябва да се върнем пък до последния гол на Литва, който не е срещу Фарьорските острови, то стигаме до март месец 2022 година... срещу Сан Марино, а преди това и Кувейт (15.11.2021 г.).

Именно въпросният мач със Сан Марино пък е последният случай, в който Литва записва победа. В приятелската ссреща тогава тимът печели с 2:1. След това идват 9 загуби и 3 равенства (едно от пораженията е след дузпи).

Двата отбора остават на последните две места с по 1 точки - "лъвовете" след три срещи, а Литва - след две. Следващият мач е срещу големия фаворит в групата, като Илия Груев заяви, че България дава газ и излиза със самочувствие срещу Сърбия!