Историческо! ЦСКА 1948 грабна бронза и ще дебютира в евротурнирите

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

1882 0

ЦСКА 1948 завърши 0:0 с Локомотив Пловдив и финишира на третото място в крайното класиране в родната Първа лига. По този начин "червените" постигнаха и исторически успех, след като за първи път ще участват в евротурнирите.

Двубоят на стадиона в Бистрица завърши без голове, но не липсваха интересни моменти. Гол на Бабакар Дион за гостите пък бе отменен заради засада. "Червените" регистрираха любопитно постижение, след и в петте си двубоя в плейофите в Топ 6 завършиха наравно срещу съперниците си.

В крайна сметка ЦСКА 1948 спечели бронзовите медали и за първи път ще участва в евротурнирите след създаването си през 2016 година.

„Червените“ завършиха с актив от 64 точки. Локомотив Пловдив пък финишира пети, след като изпревари Черно море заради по-добрите си показатели в директните мачове. Иначе и двата тима завършиха с по 54 пункта.

Още в 3-ата напрежението пред вратата на "смърфовете" се покачи. Стражът на Локомотив Пловдив Кристиан Томов сгреши и прати топката на пътя на Ради Кирилов, който я овладя, но не успя да нанесе хубав изстрел.

Пет минути след това ЦСКА 1948 имаше възможност да изпълни три поредни корнера, но при всички тях защитниците на пловдивчани се справиха. В 10-ата минута страхотен шанс се откри пред Радослав Кирилов, който бе намерен с дъгло подаване в наказателното поле на гостите. Ударът му обаче бе отразен от Кристиан Томов.

В 17-ата минута Джовани нахлу в пеналтерията отляво, след това опита пас по земята, но не успя да прокара топката през много футболисти на домакините.

В средата на полувремето Паскалев засече с глава, но прати топката в право в ръцете на вратаря на домакините Генадий Ганев. След това той спаси удар и на младока Петър Андреев.

„Червените“ отговориха с неточен изстрел с глава на Ивайло Чочев. До почивката гостите профукаха отлични шансове да поведат, но с пропуски се проявиха Андреев, Матеус да Силва и Джовани.

В 50-ата минута Умарбаев стреля неточно от фал. След това темпото на игра видимо спадна.

В 76-ата минута Бабакар Дион прати топката в мрежата на домакините. Той бе изведен зад гърба на защитата от Джовани. ВАР преразгледа продължително ситуацията и отмени попадението заради засада.

До края не паднаха голове, а най-интересното положение се откри пред бившия футболист на "смърфовете" Бирсент Карагарен, който не съумя да донесе победата за "червените".

ЦСКА 1948: 33 Генадий Ганев, 15  Александър Александров, 87  Симеон Петров, 44  Ангел Грънчов, 4  Ангел Лясков, 18  Ивайло Чочев, 39  Парвиз Умарбаев, 22  Реян Даскалов, 99  Радослав Кирилов, 10  Георги Русев, 9  Александър Колев

Локомотив Пловдив: 81  Кристиан Томов, 50  Йосип Томашевич, 91  Хорхе Сегура, 4  Мартин Паскалев, 13  Матеус Да Силва, 15  Пиер Зебли, 19  Кристиан Мендоса, 7  Бабакар Дион, 10  Джовани Маркес, 14  Димитър Илиев, 25  Петър Андреев

ЦСКА 1948 - Локомотив Пловдив по ТВ: Къде да гледаме мача от Първа лига?

В подреждането ЦСКА 1948 е трети с 63 точки - 18 по-малко от втория ЦСКА. Левски пък е четвърти с 61 пункта, но с при равен брой точки "сините" остават по-назад поради по-лошите си показатели в преките двубои. Локомотив Пловдив пък е шести с 53 точки, като може евентуално да изпревари петия Черно море (54 пункта).

Въпреки че ЦСКА 1948 спря последователно и Лудогорец, и ЦСКА, то това затвърди една неособено положителна серия за отбора. Той е в серия от четири поредни равенства в първенството, както и общо 9 последователни двубоя във всички турнири, в които няма победа. След серията от три поредни загуби за Локомотив Пловдив пък в последния кръг последва победа - точно над Черно море.

Вече е ясно пък, че четвъртият в Първа лига ще играе бараж попадане в квалификациите на Лигата на конференциите срещу Арда. Отборът от Кърджали се пребори със Славия за седмата позиция.