Локо (Пловдив) унижи Монтана като гост, вкара "само" три

915 0

Локомотив Пловдив записа първата си победа за сезона в Първа лига, след успех с 3:0 като символичен гост на Монтана.

Двубоят се игра в Ловеч, а два гола паднаха преди почивката, за да предопределях хода на нещата. Локомотив няма поражение в три кръга.

Монтана продължава да няма отбелязан гол в тези три кръга от началото на шампионата. За разлика от предишните си двубои, този път монтанчани удариха две греди.

Локомотив доминираше през целия мач, като владение на топката, създаде повече ситуации, но Монтана също опитваше да играе атакуващ футбол до край.

Дани Кики откри резултата за Локо Пловдив още в 16-та минута, след като 10 по-рано не успя да си изпроси дузпа.

Атаката за гола премина отдясно, Георги Вълчев центрира към центъра на пеналта, Камбуров не успя да отправи удар, но намери Кики, който шутира точно под плонжа на Иванов.

В 31-та минута страхотен шут на Иван Иванов от движение се удари в гредата и излезе в аут.

Бирсент Карагарен направи 2:0 в 39-та минута, след груба грешка в защитата на Монтана. Той бе оставен непокрит на точката на дузпата, финтира с лекота Раиф Мурадов и реализира втори гол за Локо Пд.

Две минути по-късно Сергей Георгиев пропусна да намали, от десетина метра, след страхотно спасяване на Илко Пиргов.

Втората греда за Монтана дойде в 46-та минута, когато Сергей Георгиев пропусна за Маркиньос, той обаче от седем-осем метра нацели стълба.

Раиф Мурадов за малко да прати топката в своята мрежа в 57-та минута, след центриране на Георги Вълчев отдясно.

Всичко приключи в 63-та минута, след игра с ръка на Чипев в пеналта, и дузпа за Локо Пд. Мартин Камбуров реализира за 3:0.

Двата отбора продължиха да правят интересен двубой на Градския стадион в Ловеч, и можеше да си отбележат по още някое попадение, но трите гола във вратата на Монтана си останаха финални.