Ботев (Пловдив) обърна Ботев (Враца) след голово зрелище в Първа лига

Снимка: Официален сайт на Ботев Пловдив

1310 0

Отборът на Ботев (Пловдив) постигна трудна победа над Ботев (Враца) с 3:2 като домакин в мач от плейофите в Първа лига. "Смърфовете" взеха символичен реванш за поражението си от този съперник преди две седмици, като се нуждаеха от пълен обрат и магията на Тодор Неделев, за да спечелят трите точки в мача.

В 13-ата минута домакините пратиха топката в мрежата на врачани, но попадението бе отменено заради засада на Станислав Шопов. Само три минути по-късно Ботев Враца откри резултата след гол на Венцислав Керчев. В 20-ата минута още един гол на пловдивчани бе отменен заради засада, а този път флагът бе вдигнат за Лъчезар Балтанов.

На полувремето Ферарио Спасов извърши две промени, които мигновено дадоха резултат. В 48-мата минута, след грешка на вратаря Христо Митов, Тодор Неделев успя да изравни от около двайсетина метра разстояние. Само десет минути по-късно "канарчетата" вече водеха в резултата след автогол на голмайстора Венцислав Керчев.

В 72-рата минута обаче влезлият като резерва Валери Домовчийски отново успя да изравни резултата, след като бе оставен непокрит на втора греда. Десетина минути по-късно Тодор Неделев се превърна в герой за "канарчетата", отбелязвайки второто си попадение в мача и донасяйки победата на отбора си. След победата Ботев Пловдив вече разполага с 33 пункта, докато Ботев Враца е с 22.

По-рано през деня другият пловдивски гранд - Локомотив, допусна загуба като домакин на Славия (подробности тук).