Славия излъга Локомотив (Пловдив) и се намеси в битката за топ 3 в Първа лига

Снимка: Официален сайт на Локомотив Пловдив

1685 0

Отборът на Славия постигна много важна победа като гост на носителя на Купата на България Локомотив Пловдив с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза Радослав Кирилов четвърт час преди края на двубоя.

В 15-ата минута Лукас Масоеро разтресе вратата на "белите", уцелвайки страничния стълб. В 38-мата минута Галин Иванов стреля много опасно към вратата на Локомотив, но Луков успя да спаси.

През втората част Локомотив бе по-силният отбор на терена, като създадоха няколко опасни положения пред вратата на гостите. Анте Аралица на два пъти пропусна да се разпише. В крайна сметка Славия се оказа по-съобразителен и успя да поведе чрез Кирилов и да задържи преднината си до края на мача.

С победата Славия се доближи на само две точки от Локо в класирането, както и от третия Левски, който завърши наравно с ЦСКА в зрелищно 3:3 на Националния стадион "Васил Левски".