Талант на Царско село срази Ботев Враца за първа победа на Любослав Пенев

Снимка: Официален сайт на ЦСКА

1959 0

Царско село победи Ботев (Враца) с минималното 1:0 за първи успех на Любослав Пенев начело на тима. "Червените" надделеха над врачани след късен гол на младия талант Тома Ушагелов, за когото мачът също бе дебют.

Двата отбора проведоха равностоен сблъсък, който обаче не изобилстваше от много ситуации за голове. В 70-ата минута Царско село можеше да остане с човек по-малко на терена, но главният арбитър Георги Кабаков реши да не показва втори жълт картон на Симеон Мечев за грубо нарушение.

Попадението за Царско село дойде в 90-ата минута, когато влезлият като резерва Ушагелов успя да оползотвори добро центриране на Мирослав Будинов. С победата Царско село изпревари Ботев Враца, като е на 11-то място с 25 пункта - с три повече от врачани.